Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
чет юни 27, 2019 8:14 pmnikolov333 написа:
чет юни 27, 2019 7:20 pmalabalam написа:
чет юни 27, 2019 6:20 pmplamen6703 написа:
Махни двойният ключ и свържи кабелите на ключа на късо и виж какво се случва горе на трите кабела на фасунгата, ако излезе на някой от тях това, което го "няма" става лесно :) ! :partyman:
Как да го направя, че ме е страх искам точни указания. Вържа всички кабели на едно и пускам тока? После проверявам във фасунката какво става?
Това с всичките кабели на късо не го пробвай изобщо, че късото ти е сигурно.. :idea:
"Късото" в такъв ключ за осветление винаги трябва да е сигурно за да светне лампата и точно това му помогна да се справи с това, което го "нямаше" :-D
alabalam - напреднал
Общо взето проверих всеки един кабел, само не и тези на фасунките, които работят. Ако го бях направих и бях проверил цветовете и кой е свързан щях да си направя нещата по-лесни, но.. шанс., важното е, че тръгна.
Сега с парите, които щях да дам на Ел. Техник, ще си джасна няколко бири на светло. 😂 :partyman:
hidrazin - майстор
Късмет че сте налучкали.
Иначе едва ли някой щеше да се занимава срещу няколко бири.
Ако въобще намерите някого...
:partyman:
gogo7777 - майстор
Жълтата жица подлуди цяло поколение. Та една фасунга с две бурми ли...... :)
Чираче - майстор
С жълт кабел обикновено се зануляват корпусите.
djogobg - специалист
Махнали сте жълтия проводник от фасунгата, демек и там са били три проводниците, така ли?
Пак бих посъветвал да викнеш приятел, който повече разбира от електричество и окабеляване, за всеки случай да погледне.
DMN - майстор
Прикачен файл:
9597315O.jpg
9597315O.jpg (61.88 KиБ) Видяна 1127 пъти

Там където е отбелязано "фаза" на твоята снимка, трябва да има постоянна фаза, която не се прекъсва от ключа, колкото и да го щракаш. Там където съм отбелязал с червената стрелка трябва да излизат "две" фази, които се прекъсват от ключа, защото най-вероятно инсталацията е правена за осветително тяло с два кръга. Тези две фази би трябвало да отиват на тавана където е фасунгата, там трябва да има още един трети проводник на нулата.
alabalam, можеш ли провериш дали е така свързано, щото може и в ключа да има грешно свързване.
Сигурен ли си, че ключа е двоен, от снимката не се вижда много добре.
tzetz009 - специалист
:) На другото боядисване на стените си викни елтехник да ти "изнесе" от стената ключове и контакти и да ти ги ПОЧИСТИ ( :-D ), че така омазани са много грозни ! А за бояджията ... 3 "на релси" !!!

Ред. ( Та като стана въпрос за бири , мисля да направя е'на скрита реклама на "Бургаско ... " ! Мно'о добро ! :) )

:partyman: :partyman: :partyman:
alabalam - напреднал
пет юни 28, 2019 12:24 pmtzetz009 написа:
:) На другото боядисване на стените си викни елтехник да ти "изнесе" от стената ключове и контакти и да ти ги ПОЧИСТИ ( :-D ), че така омазани са много грозни ! А за бояджията ... 3 "на релси" !!!

Ред. ( Та като стана въпрос за бири , мисля да направя е'на скрита реклама на "Бургаско ... " ! Мно'о добро ! :) )

:partyman: :partyman: :partyman:
Бояджията ряпа да яде пред водопровод чика. Бяха замазали изхода за водата в кухнята и при започване на банята като пуснахме водата стана мазало. И понеже мислихме, че има спраскана тръба разбихме половината стена в банята, за да видим тръбите и разберем, че са наред, чак след това видяхме реално къде е проблема и то пак съвсем случайно, иначе щяхме да къртим и стената в кухнята..

Ама тъй де, к'вото такова, наздраве! :drinkers:
tzetz009 - специалист
:) Е-е-е-м-и-и-и , каквото такова . Докато хората смятат , че "викането" на елтехник е някаква виШа форма на Фън Шуй , тъй ще е !!! Един елтехник ( в предвид прословутата работа "в екип") ако не работи съвместно с картона'жии и боя'жии .......... !

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Липса на фаза във фасунките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: