Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Здравейте,
Днес видях, че контролера има тази грешка - Е07 - отворена верига-скъсан или несвързан P01 ( на панела).
Прегледах връзките, всичко е наред. Вързах друг термодатчик, без снаждане, и пак същата грешка дава.
Как да тествам дали самия контролер не е сдал багажа?
Evgeniy - майстор
Освен да пробваш стандартните неща - ресет, оглед на платката за студени спойки...
kalin72 - майстор
Ресет как се прави? Платката е огледана, всичко изглежда наред...доколкото вижда моето око :)
plamen6703 - майстор
Един сурогат да не казвам друга дума, колкото и да го пробваш и тестваш все си остава сурогат :) Може да тестваш нещо от този линк https://www.naturela-bg.com/bg/ и след теста може да не се сетиш никога повече за твоя вариант!
Успех! :partyman:
шоп - майстор
пет юни 28, 2019 2:39 pmkalin72 написа:
Вързах друг термодатчик, без снаждане, и пак същата грешка дава.

Как свързахте нов датчик без снаждане? Аз от години се стремя да "унишожа" една "бракма" но не успявам.
Контролера е пълен боклук според мен, но работи безпроблемно. При мен преживя дори и пожар в котелното и пак работи мамка му!.

По късно мога да прикача снимки от стопения и преживял пожар, но работеш бракма.
kalin72 - майстор
Датчика си е с оригиналната дължина кабел, 50 см. И с него го свързах :) Инак Бракмата ми работеше безотказно от поне 6-7 години.
kalin72 - майстор
От Натурелските продукти кой е най-оптималния за DB система?
Или пък на Интиел DT -3?
Evgeniy - майстор
Имай прдвид, че за ДБ трябва да може да му се изключат защитните включвания на помпата против замръзване на панела и против прегряване на панела.

Писах ти на лично за един вариант.
LazarGanev - "Велик майстор"
От евтинките ми харесват и ползвам на Стил Електроникс и на Техногама, натурелските са проектирани като управления на ел. бойлер, а не като соларни управления :wink:
kalin72 - майстор
Взех интиелски 3.0, да видим.....

Тема "Грешка Е07 - контролер Brahma 02 - Теси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: