• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kabakumcho - специалист
Здравейте,
Пералнята е Miele Softtronic W3364, сутринта жената вади прането и вижда, че светят двата индикатора: check inlet + check drain. Проверих в инструкцията и там пише: Системата за водна защита е реагирала - Обадете се на сервизен отдел.

Проверих маркучите и филтрите - всичко е ОК. Къде да търся този датчик и има ли възможност да се изчисти гршката? Да допълня че доката светят тези лампички пералнята не може да се ползва.
ky-kyy - майстор
нед юни 30, 2019 10:55 amkabakumcho написа:
Здравейте,
Пералнята е Miele Softtronic W3364, сутринта жената вади прането и вижда, че светят двата индикатора: check inlet + check drain. Проверих в инструкцията и там пише: Системата за водна защита е реагирала - Обадете се на сервизен отдел.

Проверих маркучите и филтрите - всичко е ОК. Къде да търся този датчик и има ли възможност да се изчисти гршката? Да допълня че доката светят тези лампички пералнята не може да се ползва.
Колкото и да ти се струва екзотично и невероятно, като възможност, понякога се налага, да се вслуша човек в инструкцията - "Обадете се на сервизен отдел". Най-вече е препоръчително, когато уреда е в гаранция.
plamen6703 - майстор
нед юни 30, 2019 10:55 amkabakumcho написа:
Здравейте,
Пералнята е Miele Softtronic W3364, сутринта жената вади прането и вижда, че светят двата индикатора: check inlet + check drain. Проверих в инструкцията и там пише: Системата за водна защита е реагирала - Обадете се на сервизен отдел.

Проверих маркучите и филтрите - всичко е ОК. Къде да търся този датчик и има ли възможност да се изчисти гршката? Да допълня че доката светят тези лампички пералнята не може да се ползва.
Провери основно дали може да оттича водата нормално нещо да не пречи. Щом няма течове, ако има останала вода я източи,провери дали не е запушен филтъра и помпата. Около това се върти проблема с внезапното спиране. :partyman:
Последна промяна от plamen6703 на нед юни 30, 2019 11:22 am, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
Че той човека си го е писал, ве .....
Проверих маркучите и филтрите - всичко е ОК.
kabakumcho - специалист
нед юни 30, 2019 11:18 amplamen6703 написа:
...

Провери основно дали може да оттича водата нормално нещо да не пречи. Щом няма течове, ако има останала вода я източи,провери дали не е запушен филтъра и помпата. Около това се върти проблема с внезапното спиране. :partyman:
Ще я отварям май, маркучите и филтрите са добре.
Кофтито е, че трябва да сваля контролния панел преди да отворя страниците и дъното.
Мисля да огледам отвътре дали няма някоя компрометирана връзка.
kabakumcho - специалист
нед юни 30, 2019 10:58 amky-kyy написа:
Колкото и да ти се струва екзотично и невероятно, като възможност, понякога се налага, да се вслуша човек в инструкцията - "Обадете се на сервизен отдел". Най-вече е препоръчително, когато уреда е в гаранция.
Ако се замислиш малко ще разбереш, че не е в гаранция.
Имам питане, а ти ми ....
plamen6703 - майстор
нед юни 30, 2019 11:26 amkabakumcho написа:
нед юни 30, 2019 11:18 amplamen6703 написа:
...

Провери основно дали може да оттича водата нормално нещо да не пречи. Щом няма течове, ако има останала вода я източи,провери дали не е запушен филтъра и помпата. Около това се върти проблема с внезапното спиране. :partyman:
Ще я отварям май, маркучите и филтрите са добре.
Кофтито е, че трябва да сваля контролния панел преди да отворя страниците и дъното.
Мисля да огледам отвътре дали няма някоя компрометирана връзка.
Ти без отваряне ли разбра, че маркучите и филтрите са добре :) отвори пералнята и огледай внимателно маркучите, помпата, филтъра, около това се крие проблема с внезапното спиране. :partyman:
ky-kyy - майстор
нед юни 30, 2019 11:28 amkabakumcho написа:


Ако се замислиш малко ще разбереш, че не е в гаранция.
Имам питане, а ти ми ....
Ей така, просто споделяам....Обикновено, когато липсват практични умения и намесата на не толкова сръчни ръчички, по някаква вселенска несправедливост, в повечето случаи, повреждат съоръжението. Добре е, да я погледне човек, който и друг път се е занимавал с подобно нещо.
В твоя случай става дума за пералня, което не е кой знае каква извънземна технология, но все пак, си помисли добре, преди да се довериш на някой, който си прави меко казано ташак с тебе във някой форум. И друг път съм го споменвал, че по форум, вайбър, или по телефон, може да се получи съвет, ако знаеш кое как действа, но понякога блокираш и не вижда очевидното. Но ако си мислиш, че ще се образоваш и ще станеш майстор, ще те разочаровам.
Можеш спокойно да игнорираш мнението ми и даже ти позволявам, да ме обиждаш и да ме наричаш всякак. Не ми дреме.
kabakumcho - специалист
нед юни 30, 2019 11:39 amky-kyy написа:

Можеш спокойно да игнорираш мнението ми и ...
Считай го за направено.
kabakumcho - специалист
нед юни 30, 2019 11:31 amplamen6703 написа:

Ти без отваряне ли разбра, че маркучите и филтрите са добре :) отвори пералнята и огледай внимателно маркучите, помпата, филтъра, около това се крие проблема с внезапното спиране. :partyman:
Филтрите са отвън, прегледах външните маркучи.
Сега я отворих, не ми се правеше защото за да отворя страницата трябва да се сваля контролния панел и предния капак.
Както и да е, имаше вода на дъното, сега трябва да намеря и откъде се натрупва.
Благодаря за отговорите.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с пералня Miele" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: