• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
PetyrVeliki - специалист
Привет,

Преди доста време е бил сложен абсорбатор, но изходът му е оставен до никъде ... и сега изглежда така:

Изображение
Изображение

Та - мисля да сложа една тръба, която да запълни разстоянието между сегашната тръба и ръба на стената. Но след това как да оформя самия изход - за това не съм сигурен.

Първоначалната ми идея беше да сложа решетка за вентилация, като тези за баня, и да го хвана с пяна за лепене. После ми хрумна да сложа ПВЦ тръба, извита надолу, и нея също да я хвана с пяна за лепене.

Но все пак - сигурно има и по-добри варианти :) … Някакви препоръки?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Смени изцяло тръбата, да няма в стената цепки и снадки. Ако имаш достъп отвън, нека е извита надолу, ако нямаш достъп, срежи я косо, като козирка. Задължително монтирай мрежа във външния край. Против птици и буболеци
шоп - майстор
нед юни 30, 2019 5:35 amn_a написа:
Ако имаш достъп отвън, нека е извита надолу, ако нямаш достъп, срежи я косо, като козирка.
Това е много добра идея! Крада я!:-)

Обаче не съм съгласен с мрежата. Хем е добре да я има, хем може да е проблем, когато по нея се полепят мазнини, прах и се задръсти.
Бих я пропуснал, ако нямам достъп до е нея за да мога на 1-2 години да я потопя и измия в обезмаслител.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юни 30, 2019 1:21 pmшоп написа:
нед юни 30, 2019 5:35 amn_a написа:
Ако имаш достъп отвън, нека е извита надолу, ако нямаш достъп, срежи я косо, като козирка.
Това е много добра идея! Крада я!:-)

Обаче не съм съгласен с мрежата. Хем е добре да я има, хем може да е проблем, когато по нея се полепят мазнини, прах и се задръсти.
Бих я пропуснал, ако нямам достъп до е нея за да мога на 1-2 години да я потопя и измия в обезмаслител.
Идеята е лично моя и се радвам, че оценяваш. Мрежата винаги можеш да издъниш :-)
А и за птици не е необходимо да е кой-знае колко гъста.
gnt69 - майстор
нед юни 30, 2019 1:33 pmn_a написа:
И аз съм така в къщи. Абсорбатор 1100м3 на час, гофрата на абсорбатора до стената после тръба 160 през стената. Режеш на 30 сантиметра от стената и слагаш 2 кривки на 45гр. Мрежа не съм слагал нали абсорбатора си има клапи. Те така си работи вече над 10 години. Важно е да не се намалява размера, колкото излиза от абсорбатора с толкова продължаваш до навън.
ky-kyy - майстор
Ха :supz: Това със скосената тръба и мен ме изуми.Честно, никога нямаше да ми дойде на акъла. Благодаря за идеята, тия дни, ще я приведа в действие :prayer:
lov - майстор
Ако е PVC тръбата и я пече слънцето е добре да се боядиса или облепи с нещо от горе за защита. Аз имам едни такива външни и ги облепих със алуминиево тиксо. Та освен защитата си придобиха и малко по угледен вид. Щото една оранжева тръба на бяла фасада съвсем не и прилича
PetyrVeliki - специалист
нед юни 30, 2019 5:35 amn_a написа:
Смени изцяло тръбата, да няма в стената цепки и снадки. Ако имаш достъп отвън, нека е извита надолу, ако нямаш достъп, срежи я косо, като козирка ...
Имам достъп и отвътре, и отвън. Не знам само дали ще мога да набутам нова тръба наново, защото между абсорбатора и ръба на стената има повече от метър разстояние.
(И също така - имаш предвид самата гофрирана тръба да стърчи и да я извия надолу, нали? … защото моята идея беше да е отделна ПВЦ тръба, която да излиза от стената и да се извива надолу. И да е също бяла, като външната мазилка.)
нед юни 30, 2019 3:13 pmlov написа:
Ако е PVC тръбата и я пече слънцето е добре да се боядиса или облепи с нещо от горе за защита.
Цялата тази стена е на сянка целогодишно, така че от тази гледна точка явно съм късметлия.

===

Забравих да спомена, че диаметъра на гофрираната тръба е 13 см, а имам парчета ПВЦ тръба, които са 16 см. И ако реша да ги снаждам при самия изход от ръба на стената - как ще е най-добре да стане това?

(И също така - каквото и да стърчи - искам няма отвори между стърчащата тръба и ръба на сегашната дупка. Така че ще сложа някаква пластмасова декорация, която да запълни разстоянието. Само че - с пяна за лепене ОК ли е да я хвана? … или ?)

:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юни 30, 2019 9:46 pmPetyrVeliki написа:
нед юни 30, 2019 5:35 amn_a написа:
Смени изцяло тръбата, да няма в стената цепки и снадки. Ако имаш достъп отвън, нека е извита надолу, ако нямаш достъп, срежи я косо, като козирка ...
Имам достъп и отвътре, и отвън. Не знам само дали ще мога да набутам нова тръба наново, защото между абсорбатора и ръба на стената има повече от метър разстояние.
(И също така - имаш предвид самата гофрирана тръба да стърчи и да я извия надолу, нали? … защото моята идея беше да е отделна ПВЦ тръба, която да излиза от стената и да се извива надолу. И да е също бяла, като външната мазилка.)
нед юни 30, 2019 3:13 pmlov написа:
Ако е PVC тръбата и я пече слънцето е добре да се боядиса или облепи с нещо от горе за защита.
Цялата тази стена е на сянка целогодишно, така че от тази гледна точка явно съм късметлия.

===

Забравих да спомена, че диаметъра на гофрираната тръба е 13 см, а имам парчета ПВЦ тръба, които са 16 см. И ако реша да ги снаждам при самия изход от ръба на стената - как ще е най-добре да стане това?

(И също така - каквото и да стърчи - искам няма отвори между стърчащата тръба и ръба на сегашната дупка. Така че ще сложа някаква пластмасова декорация, която да запълни разстоянието. Само че - с пяна за лепене ОК ли е да я хвана? … или ?)

:partyman:
Писал си неща конкретни за твоята ситуация, но не можах да ги разбера и да си представя...
Има бели ПВЦ тръби, им аи боя бяла за ПВЦ
Писах, вътре, в стената, да е цяло парче (да няма снадки)
Никакъв проблем с преходници и заустване на отвори, всичко продават
Ако под гофра имаш предвид евтината, тънка, алуминиева - тя е само за мека връзка в шкафа...
Не познавам пените за лепене. Аз ползвам монтажна пяна и предвид, че това е монтаж, мисля е удачна
  • 1
  • 2

Тема "Извод на абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: