Много интересна и все по-често дискутирана тема.
bodast - помощник
Може да е внушение миризмата, но като си го втълпих вчера, че и за първи път влиза майстор ром в нас и съм мнителна.
lov - майстор
Най важното е да се успокоиш и да не си мислиш глупости. За протокола жените често страдате от такива помисли. :lol:
Циганина и той не е чак толкова глупав да припикава там де ще работи. Нормални неща са при такива строителни работи с цветовете и миризмите.
А цимента за който говоря наистина прави бетона жълто кафяв. Дори аз се изненадах когато го видях за първи път и се питах това да не е някакво супер менте и да не стяга, а се оказа напълно нормален като качество. Не си спомням марката но и си е жълто кафяв още в торбата. Като изсъхна бетона си изсветля в сиво. И щеше да е наистина голям смях ако бяхте попаднали на такъв. :-D
И пак успокойте се за това нещо. Гледайте най важното да ви направи пода равен и хоризонтален щото ако не е, ядовете дето ще берете са в последствие ще са много повече от това някой да го е припикал. Тогава ще са нужни и хапчета за успокояване на нервите и даже в някой случаи няма да помогнат щото последствията ще са видими.
bodast - помощник
Всичко изглежда добре засега, няма разцепване, като тепсия е и е изравнено, с ролетката мерих към тавана разстоянието, всичко е еднакво. На тънката част т. Е най-високата в стаята която беше препоръча ако пукне да сложи мрежа (от тия кордените за стени) и да я шпаклова с циментово лепило). Как е идеята според вас.
lov - майстор
Тъй де жена ако не сътвори глупост с акъли в ремонта няма на къде. :lol:
Не се мери към тавана щото не знаеш той пък на къде е крив. Ползва се нивел за да се види дали е хоризонтален и дълъг мастар за да се види дали е равен пода. Армировка на замазка не се прави с мрежа за шпакловка. За тази цел си има специални армировъчни мрежи. А ако искате да е хептен равен и гладък си има специални саморазливни замазки които се полагат след тази която сте направили. Но дали се налага зависи какво ще е последващото покритие и дали сега циганина не ви е скроил шапката като е направил пода крив на дунавски вълни. :)
bodast - помощник
пон юли 01, 2019 12:07 amlov написа:
Тъй де жена ако не сътвори глупост с акъли в ремонта няма на къде. :lol:
Не се мери към тавана щото не знаеш той пък на къде е крив. Ползва се нивел за да се види дали е хоризонтален и дълъг мастар за да се види дали е равен пода. Армировка на замазка не се прави с мрежа за шпакловка. За тази цел си има специални армировъчни мрежи. А ако искате да е хептен равен и гладък си има специални саморазливни замазки които се полагат след тази която сте направили. Но дали се налага зависи какво ще е последващото покритие и дали сега циганина не ви е скроил шапката като е направил пода крив на дунавски вълни. :)
Тавана е нивелиран и направен с гипсокартон на контрукция, по логика следва и долу ако е нивелирано правилно да са еднакви височините. Дунавски вълни няма супер гладко е. Има положен грунд отдолу с боро контакт го правихме.
съб юни 29, 2019 11:04 pmbodast написа:
Имам следния проблем, днес правиха циментова замазка в нас, прочут майстор ром.
Май сега вече си разбрал защо въпросният Майстор е прочут ....
Като оная приказка: "Викам ти Майсторе само щот не ти знам името...ама кат ти гледам майсторлъка, ща иба в майстора" :finga:
lov - майстор
пон юли 01, 2019 12:21 ambodast написа:
Тавана е нивелиран и направен с гипсокартон на контрукция, по логика следва и долу ако е нивелирано правилно да са еднакви височините. Дунавски вълни няма супер гладко е. Има положен грунд отдолу с боро контакт го правихме.
Може да не носиш на майтап ама ще ти го кажа малко по заобиколн начин. :cool:
-- То и женското дупе е гладко ма не е равно и има едни хубави заоблени форми много приятно за окото. :shock:
Та сложи един дълъг мастар поне 2 метра. Сложи нивела на него и гледай в мехурчето ако знаеш всъщност какво да гледаш. След това заеми стойка партер и погледни просвета от долу между мастара и пода. Мести мастара в различни посоки на стаята и повтаряй двете упраженения. И гледай да почваш от края на стаята. Там много често е най голямата грешка в нивото. И тогава ми разправяй колко е равно и гладко. Ролетката си я запази кога взимаш мяра за пердетата. За тая работа не става.
Та ако свети повече от 2-3мм и беше на моя апартамент на твоя майстор щеше да му трябва не боро контакт а вазелин. :butthead:
radius - майстор
Аз пък се зарадвах, че ми се изпикаха под замазката. В едната стая тъкмо я покриха половината със замазка и гледам една локвичка. Обърнаха ми се червата, щото навсякъде е водно подово, надуто на 5 бара докато замазват и реших, че са пробили тръбата. Та направо се успокоих като се разбра, че единия делиормаски помагач ( не знаещ български) е свършил тая работа, щото не му се слизало от втория етаж долу.
шоп - майстор
нед юни 30, 2019 10:42 pmbodast написа:
и за първи път влиза майстор ром в нас и съм мнителна.
Много правилно да сте мнителна.
Ром и майстор е оксиморон.
Ако и цялата ромска фамилия да е довел и да се изпикаят по 10 пъти и пак проблеми нама да има...
..обаче,

рома пусна ли нивата с лазерен нивелир или с маркуч с вода?
Армировка не виждам, колко см е най-тънката и колко см е най-дебелата част на замазката?
За пластификатори и фибри не искам да питам след като видях бозата от снимката.
Дано като сложите 2 м мастар в произволна посока монета от 2 лв не се провира никаде :idea: :idea: :idea:

За цена също не искам да питам. Само ще споделя, че преди месец фирма дойде у нас и положи машинно 100м2 замазка. Нива с лазер, с армировка , с фибри, с пластификатор, земновлажна, пердашена с хеликоптер.
За 5 часа 4 човека положиха 100м2 дебелина 8 см над водно подово. Реално замазката е почти 10см дебела.
Качество!?
Би задоволило и най-взискателния плочкаджия.
ben84 - специалист
Ама как се вталясвате само. :-D
Погледнете се в огледалото! И вие не сте идеално прави и симетрични.
:partyman:

Тема "Урина или нещо друго в циментовата замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: