Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
И виждам...или аз съм некадърен, или нещо бъркам, или контролера на Интиел е сбъркан.
При температура на колектора над 40 градуса, температура на бойлера 25 градуса, помпата не тръгва. Също така, пробвах с няколко различни термосонди, но с някои от тях темературата се понижава, вместо да расте, въпреки че обърнах заради полярността, ако изобшщи има значение на pt100. Докато на Интиелския сондите са LM335.
Идеи?
gnt69 - майстор
нед юни 30, 2019 12:46 pmkalin72 написа:
И виждам...или аз съм некадърен, или нещо бъркам, или контролера на Интиел е сбъркан.
При температура на колектора над 40 градуса, температура на бойлера 25 градуса, помпата не тръгва. Също така, пробвах с няколко различни термосонди, но с някои от тях темературата се понижава, вместо да расте, въпреки че обърнах заради полярността, ако изобшщи има значение на pt100. Докато на Интиелския сондите са LM335.
Идеи?
Прочети упътването интиелския има температура на включване от 20гр. до 50 гр. Ако си настроил на 50 няма да тръгне на 40.
kalin72 - майстор
Проблема се оказа, че не съм разбрал разликата между pt100 и LM335, та когато вързах и двата LM335 към контролера, тръгна тестово.
Инак
Когато температурата на слънчевия колектор(камината) е по-ниска от 40°С, работата на помпата не е разрешена.
Така че няма как да настроя на по-малко от 40 градуса.
Както и да е, запоявам и качавам жицата горе :-D
Има и настройка на температурната разлика на включване на помпата dT 2-20 градуса.
Ако е настроена на 15 как да тръгне?
Потърси инструкцията в нета, Калински!
Имам такъв контролер, дето сигур от 10 години бачка. Като Сейко е.
4799inpl64 - специалист
нед юни 30, 2019 12:46 pmkalin72 написа:
И виждам...или аз съм некадърен, или нещо бъркам, или контролера на Интиел е сбъркан.
При температура на колектора над 40 градуса, температура на бойлера 25 градуса, помпата не тръгва. Също така, пробвах с няколко различни термосонди, но с някои от тях темературата се понижава, вместо да расте, въпреки че обърнах заради полярността, ако изобшщи има значение на pt100. Докато на Интиелския сондите са LM335.
Идеи?
А ядеше в друга тема един колега,че беше задал лаишко питане!На всеки може да се случи,никой не е застрахован.Две китайски едно след друго,бойлера командва панела,за без пари.Контролерчета,де -само да ги калибрираш и вършат работа
kalin72 - майстор
Не ми харесва това, че започва да бачка при над 40-44 градуса в колектора, а термодатчика съм го лепнал на изхода на колектора, а не е в гилза....май ще търся и гилза, поне по-рано да започва добива.
Не си струва занимавката.
Ефекта ще е по скоро психологически, отколкото икономически.
шоп - майстор
пон юли 01, 2019 10:23 amkalin72 написа:
Не ми харесва това, че започва да бачка при над 40-44 градуса в колектора, а термодатчика съм го лепнал на изхода на колектора, а не е в гилза....май ще търся и гилза, поне по-рано да започва добива.
Да, това е страшно глупаво недоразумение.

Например моите колектори тип мокра тръба зимата и в облачен ден вдигат 40-45 гр. Това значи, че помпата няма да включи и е чиста загуба. Все пак в колектора има около 180 литра вода и е малоумно да не се оползотворява. До 30-35 гр да загрее бойлера в мрачен ден пак е + в сравнение с 14 гр сондажна вода.
kalin72 - майстор
пон юли 01, 2019 10:38 amТрифон П.Трифонов написа:
Не си струва занимавката.
Ефекта ще е по скоро психологически, отколкото икономически.
Купих и сложих гилза. Мисля си, че ще има ефект, защото преди гилзата едва стигаше 40 градуса, пък сега започна от 65.
Обаче яко кал има в колекторите....ще ги промия като имам време, тоя дни...около Коледа :)
шоп - майстор
нед юни 30, 2019 1:40 pmkalin72 написа:
Проблема се оказа, че не съм разбрал разликата между pt100 и LM335, та когато вързах и двата LM335 към контролера, тръгна тестово.
Инак
Когато температурата на слънчевия колектор(камината) е по-ниска от 40°С, работата на помпата не е разрешена.
Така че няма как да настроя на по-малко от 40 градуса.
Както и да е, запоявам и качавам жицата горе :-D

Привет, да разбутам малко темата.
На Теси Brahma RS02 датчика на бойлера взе да показва грешни стойности и ще го сменям. Последно PT100 или LM335 са датчиците, че съм изгубил опътването?

Тема "Грешка Е07 - контролер Brahma 02 - Теси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: