Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте.Отремонтирах една евтина китайска везна до 40 кг.но трябва да се калибрира.Някой може ли да помогне с информация каква е процедурата?
iliya_i - майстор
Каква е целта на калибрацията? Да мери точно за твои нужди или за търговска цел?
За лични домашни нужди не е необходима висока точност.
iliya_i - майстор
Ми дай поне някаква снимка, модел или нещо там. Видове везни много. В кварталната бакалия трябва да разполагат с контролни тежести, сравнително точни.
пон юли 01, 2019 1:05 pmpepikan написа:
Отремонтирах една евтина китайска везна ....
Как успя да я ремонтираш, без да разбереш от къде се настройва...... :?
gnt69 - майстор
пон юли 01, 2019 1:05 pmpepikan написа:
Здравейте.Отремонтирах една евтина китайска везна до 40 кг.но трябва да се калибрира.Някой може ли да помогне с информация каква е процедурата?
Вземаш 3 шишета пълни с вода, хубаво е да са с различни размери например 0.5л, 2 литра и 5 литра. Пълниш с вода и отиваш в бакалията да ти ги претеглят като си записваш резултата. После мериш контролно на твоята везна като има значение къде по плота го слагаш шишето. Обикновенно китайските са с само един датчик не с 4 както са везните за търговско измерване. Принципно мерят много точно за домашни нужди но знае ли се.
Успех.
Проблема е решен, благодаря на всички отговорили.Везната ми трябваше за вкъщи,нямах намерението да взимам "хляба" на никой.Ако някой има нужда от процедурата ще му я пратя на лични за да няма засегнати.
ESPACE - майстор
Пепи, ползата от тази тема е кръгла НУЛА, zero. Нито стана ясно за каква везна става дума, нито какво си ремонтирал, нито как си калибрирал Ако бях модератор това го забърсвах моментално.
gogo7777 - майстор
ср юли 03, 2019 6:14 pmESPACE написа:
Пепи, ползата от тази тема е кръгла НУЛА, zero. Нито стана ясно за каква везна става дума, нито какво си ремонтирал, нито как си калибрирал Ако бях модератор това го забърсвах моментално.
Аз мислих да пускам тема "Как да си курдисам часовника?", ама се справих сам. :)

ПП....ако някой иска да знае как.....на ЛС.

Благодаря, предварително

Тема "калибровка на везна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: