• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ZMeyGorianin - майстор
Е-е-е, чак толкова не съм се разработил :lol:
Руди - майстор
Прочетох темата, но не намерих мнение за руските
тримери. Напоследък се появиха и такива на пазара
и са на конкурентни цени. Като този:

https://www.olx.bg/ad/profesionalen-rus ... 7Nw6q.html

Полянката ще ми е 100 квадрата и нямам намерение да
се охарчвам повече от 200 лева.
Чух от роднина много добри отзиви за руски моторен
трион, здрава конструкция с добър двигател с леко
завишен разход...
gnt69 - майстор
пон юни 10, 2019 10:05 amРуди написа:
Полянката ще ми е 100 квадрата и нямам намерение да
се охарчвам повече от 200 лева.
Това става за бурени и тръне. Ако искаш полянка хубава и зелена ти трябва косачка на 4 колела. Сега вече ти си решаваш електрическа или бензинова.
А и за моторната коса само името и е написано на руски, жив китаец. :partyman:
Руди - майстор
[/quote]
Това става за бурени и тръне. Ако искаш полянка хубава и зелена ти трябва косачка на 4 колела.
Сега вече ти си решаваш електрическа или бензинова.
А и за моторната коса само името и е написано на руски, жив китаец. :partyman:
[/quote]
Благодаря за отговора! Малко не ми е равна полянката, пък и почвата изобилства
с камъчета.

attachment=0]pl1.jpg[/attachment]

Май ще трябва да почистя едрите камъни, да докарам малко нормална
пръст, да заравня и да бутам нещо на 4 колела с кабел... Наесен ще е тревата,
като обзаведем и се пренесем там да живеем, че иска повече грижи.
Засега 2-3 овошки и няколко асмички съм захванал, добре вървят.

Прикачен файл

pl1.jpg
pl1.jpg (107.58 KиБ) Видяна 6920 пъти
gnt69 - майстор
пон юни 10, 2019 11:23 amРуди написа:
Май ще трябва да почистя едрите камъни, да докарам малко нормална
пръст, да заравня и да бутам нещо на 4 колела с кабел... Наесен ще е тревата,
като обзаведем и се пренесем там да живеем, че иска повече грижи.
Засега 2-3 овошки и няколко асмички съм захванал, добре вървят.
Точно така оборка на едрите камъни, насипване на 20 сантиметра чиста пръст с повече хумус, 2-3 пръскания с Раундъп или производните му да унишожиш плевелите. На есен оране, фрезоване и засаждане на тревна смеска. :partyman:
Руди - майстор
[/quote]
Точно така оборка на едрите камъни, насипване на 20 сантиметра чиста пръст с повече хумус, 2-3 пръскания с Раундъп или производните му да унишожиш плевелите. На есен оране, фрезоване и засаждане на тревна смеска. :partyman:
[/quote]
Мерси пак! Новата почва ли ще пръскам с Раундъп или сегашната?
И колко време след пръскането това ще може да се хване нова трева?
Здравейте,надявам се на отговор.Имам косачка/тример мисля че е Wiki бензинова, 2 години работи идеално.Баща ми им разбираше и ги правеше,също и резачки,но наскоро почина и вече не е до мен Бог да го прости!Днес окосих и понеже на едно място има доста яка трева исках да сложа ножа и като изгасих гледам мотора на една страна.Там където се съединява пръта в редуктора беше излязъл малко самия прът от редуктора и мотора беше се изкривил.Сега като я слагам на земята и самия редуктор играе в пръта.Какво има вътре за да го законтря?Има и една гума около пръта и точно там играе.Иначе си върти долу главата.Аз ще го разглобя,но ако може дайте съвет.Сигурен съм че не бива изобщо да мърда там.
Myth - специалист
пон юни 10, 2019 10:05 amРуди написа:
Прочетох темата, но не намерих мнение за руските
тримери. Напоследък се появиха и такива на пазара
и са на конкурентни цени. Като този:

https://www.olx.bg/ad/profesionalen-rus ... 7Nw6q.html

Полянката ще ми е 100 квадрата и нямам намерение да
се охарчвам повече от 200 лева.
Чух от роднина много добри отзиви за руски моторен
трион, здрава конструкция с добър двигател с леко
завишен разход...

Не са руски, КИТАЙСКИ са, по-добре Райдер от нормален магазин, поне ще имаш качествен сервиз. Аз си купих DAEWOO бензинов, пак е китайски, но е една идея по-добре от масовите китайски.
Myth - специалист
Хайде и аз да дам мнение за статистиката, купих си Daewoo 52к 3к.с. 2.2kW, някой да не си помисли, че е произведена в Корея :) произвеждат се в Китай по лиценз... според редица мнения са едно ниво над масовите китайци. Моите впечатления са ми работи си добре машинката, мощна е, не вибрира или не тресе, пали си от раз, имаше си грес в редуктора на главата долу... синя която би трябвало да е високооборотна, сглобката изглежда добре, всички болтове си бяха затегнати добре.... на 4 косенета е вече от по 700кв и върши страхотна работа, пробвах я с два вида дискове и с корда. Та с две думи доволен съм и препоръчвам. Планувам покупка на бензинова резачка, пак ще е Daewoo руснаците ги хвалят пък и според доста хора са няколко идеи по-добре от масовите китайци.
Jacket - специалист
Здравейте, гледам че има хубава тема, та реших да не отварям нова. Търся си храсторез за да си оправя един доста запустял двор с бая високи храсталаци и трева. Харесал съм модел с Honda GX35 мотор - https://www.northerntool.com/shop/tools ... _200585486
Продава ги тук един тип в OLX на доста добра цена. Звънях му и каза че машинката си е чисто нова. Блазни ме 4-тактовият мотор, защото не ми се занимава с масла, а и все пак е Honda. Някой ползвал ли е такава? За гаранция е ясно че няма, което е голям минус, но на мен ми трябва за няколко дни по-тежка работа и след това ще се ползва доста по-рехаво. Как стои въпроса с ножове и глави? Има ли стандарт за захващане там или си оставам с каквото ми върви в комплекта?
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: