• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Kondor1 - специалист
Доколко марката Husqvarna може да се конкурира с STIHL като качество и струва ли си като цена? Трябва ми моторна коса. Сигурно ще е Щил, но проучвам алтернативите. Китайските измислици не броя като вариант.
bigdragon - майстор
Хурки е добра марка, аз съм фен на Щит, но при избора гледай за сервиза.
Важно е.
turbocharged - специалист
Що да не е конкурент. Същата ако не по-добра е от Stihl. Просто в България Stihl са по-разпространени заради по-добра дистрибуция. Имам от към 10 години храсторез Husqvarna 143RII. Никога не съм му точил бензина, като ми трябва му дъпам въжето и пали от раз. Никакви забележки през годините. Мощна и надеждна машина. Понеже ми хареса изработката си купих и други Husqvarnа машини.
krasi92 - майстор
И двете марки са перфектни. Ако гледаш високия ценови клас около и над 1000 лева която и да купиш няма да съжаляваш.
Kondor1 - специалист
На Щил гледам модел 55 за 450лв. Ако ХВ имат нещо аналогично за 400лв примерно.
turbocharged - специалист
В тоя ценови клас Stihl FS55 е на най-добра цена. Баща ми има такава, не е мощна това и е проблема. По-полека трябва да косиш с нея. Според мен е най-популярната и евтина моторна коса от марковите. Кордата с която са ползва е 2.4/2.7. Аз на моята Husqvarna 143RII карам с петоъгълна 3.3 мм. Коледжиков във Варна продава FS55 на 407 лв. Husqvarna 128R е подобна коса, но е по-скъпа със 100 лв.
Kondor1 - специалист
Имаме една FS56 на 7-8г. Дали ще се усеща по-слаба мощност с 55? Едната е 0,8 другата 0,75.
Kondor1 - специалист
чет юли 04, 2019 8:30 amturbocharged написа:
В тоя ценови клас Stihl FS55 е на най-добра цена. Баща ми има такава, не е мощна това и е проблема. По-полека трябва да косиш с нея. Според мен е най-популярната и евтина моторна коса от марковите. Кордата с която са ползва е 2.4/2.7. Аз на моята Husqvarna 143RII карам с петоъгълна 3.3 мм. Коледжиков във Варна продава FS55 на 407 лв. Husqvarna 128R е подобна коса, но е по-скъпа със 100 лв.
В един магазин ме убеждаваха, че Husqvarna 128 била много по-добра от FS55 и даже от 56. Иначе като киловати 128 и 55 са еднакви. Има ли нещо такова или всеки си хвали стоката.
turbocharged - специалист
Нямам идея за Husqvarna 128, не съм виждал такава
Виж има сравнения из нета https://www.google.com/search?client=fi ... tihl+fs+55
krasi92 - майстор
За тия пари ги правят в азия и двете марки. Ако събереш около 1000 лева каквато и да вземеш ще е мощна и хубава машина дето можеш да разчиташ на нея. Тия от китаи все ще си миришат на жълтури нищо че са под контрола на щил и хуск. Всеки се бори да спечели пазари.
  • 1
  • 2

Тема "Husqvarna" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: