• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikolov333 - майстор
Тая "джунгла", не е джунгла.. :-D Виж какво стана с моята, след багера.. Няма сенки от никъде, но пък напредвам с изравняването, партидите и проектите.. viewtopic.php?f=47&t=61892&start=20#p973732
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 05, 2019 10:28 pmshotik написа:
viewtopic.php?f=15&t=18067&p=165685&hil ... 80#p165685

Може да прегледате тази моя тема, не е по- различно от сегашната .
За един месец се справих с доста по- голям двор, към 60 кубика храсти ,клони натрупани и две купи сено .
Само с една моторна коса и електрически трион, както и гребло, количка за извозване и колани за стягане
Ти имаш подход към всяка "тема" съм забелязала. Методично и не се отказваш. Вдъхновяващо. Хей, Такезо какво прави? Загубих контакти с него
shotik - майстор
съб юли 06, 2019 5:59 amn_a написа:
пет юли 05, 2019 10:28 pmshotik написа:
viewtopic.php?f=15&t=18067&p=165685&hil ... 80#p165685

Може да прегледате тази моя тема, не е по- различно от сегашната .
За един месец се справих с доста по- голям двор, към 60 кубика храсти ,клони натрупани и две купи сено .
Само с една моторна коса и електрически трион, както и гребло, количка за извозване и колани за стягане
Ти имаш подход към всяка "тема" съм забелязала. Методично и не се отказваш. Вдъхновяващо. Хей, Такезо какво прави? Загубих контакти с него
Пиша само там, където знам и показвам това ,което съм правил.

Разбира се , че ако нещо не знам , пиша да питам какво да правя.

Такезо си работи ,но и аз скоро не съм се чувал с него.
Jacket - специалист
пет юли 05, 2019 10:28 pmshotik написа:
viewtopic.php?f=15&t=18067&p=165685&hil ... 80#p165685

Може да прегледате тази моя тема, не е по- различно от сегашната .
За един месец се справих с доста по- голям двор, към 60 кубика храсти ,клони натрупани и две купи сено .
Само с една моторна коса и електрически трион, както и гребло, количка за извозване и колани за стягане
Браво за резултата! Точно по този път се насочвам и аз. Ако времето нещо ме притисне чак тогава ще мисля за по-грубите алтернативи.

nikolov333 написа:
Тая "джунгла", не е джунгла.. :-D Виж какво стана с моята, след багера.. Няма сенки от никъде, но пък напредвам с изравняването, партидите и проектите.. viewtopic.php?f=47&t=61892&start=20#p973732
Всеки си мери джунглата според стандарта :-D Следя я и твоята тема от известно време. Успех с урегулирането и енергото.

Вече е ясно как ще се действа (не с козички :wink:). Имам още седмица-две други ангажименти и го почвамЕ (намерих и помощници :partyman:).
Ще се опитаме да не режем засега нито едно дърво, след като няма да влиза багер, няма и защо. Косим всичко и трупаме на едно място в двора, после ще видим как ще го извозим нанякъде.
А добре ли ще бъде след това да фрезоваме почвата за да се изкоренят напълно бурените? Гледах че на някои моторни коси има приставка с фреза, но не знам дали няма да е голяма мъка с нея?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юли 06, 2019 9:30 amJacket написа:

А добре ли ще бъде след това да фрезоваме почвата за да се изкоренят напълно бурените? Гледах че на някои моторни коси има приставка с фреза, но не знам дали няма да е голяма мъка с нея?
:-D Фрезова се след оране. Фрезата разбива едрите буци и след няколко минавания става с "градинска готовност"
Ако не си орал, не можеш да фрезоваш. А! Може да се обърне с правата лопата и тогава да се фрезова
То, ако не знаеш къде какво ще правиш, бурените не ти пречат, ако ги подстригваш редовно
Видя ми се равно. Косачка?
gnt69 - майстор
съб юли 06, 2019 9:30 amJacket написа:
Вече е ясно как ще се действа (не с козички :wink:). Имам още седмица-две други ангажименти и го почвамЕ (намерих и помощници :partyman:).
Ще се опитаме да не режем засега нито едно дърво, след като няма да влиза багер, няма и защо. Косим всичко и трупаме на едно място в двора, после ще видим как ще го извозим нанякъде.
А добре ли ще бъде след това да фрезоваме почвата за да се изкоренят напълно бурените? Гледах че на някои моторни коси има приставка с фреза, но не знам дали няма да е голяма мъка с нея?
Аз ти писах по напред за моето становище за двора.
За първоначалното почистване бих хванал професионалисти да го почистят. Те си знаят какво правят с кой нож се режат храсти и с кое трева. Не ти е това работата да се занимаваш, гледай си работата където разбираш и изкарваш пари пък остави тая работа на тия които се занимават с нея. Сигурен съм че изкарваш добри пари с твоята работа, поработи 2 дни и парите ги инвестирай в работата по почистване на двора, щото другата алтернатива е ти сам да си го почистиш ама за 15 дни. След първоначалното почистване подръжката е лесна. Аз имам два декара двор започнал съм го от джунгла като твоята но към момента имам ангажимент около час на седмица да го окося нямам моторна коса и не ми трябва. Тревата се коси с моторна косачка на 4 колела и е хубава равно окосена и зелена.
Ако мислиш да ходиш 2-3 пъти в годината тогава ти трябва моторната коса.
Дърветата ги запази отрежи само дребни издънки ако има около тях, само на големите им повдигни короните така че да може да се минава спокойно под тях.
Мене не ме е страх от работа но има работа която не ми спори и е тежка. Предпочитам да си гледам работата, да изкарвам пари а тежката работа я давам на професионалистите които си имат нужните машинки и знаят как да ги използват. :partyman:
lov - майстор
пет юли 05, 2019 3:21 pmn_a написа:
Ето това ти трябва!!! И на мен, също :-) https://www.youtube.com/watch?v=z-V64myPHJQ
Има го ма не у нас като услуга. Кози под наем. Само че са едни дребнички някаква африканска порода щот и по дърветата се катеря. :lol:
Па като чета темата ми идва на акъл ша взема да отворя една фирма за такава услуга. :?
D103314 - специалист
И аз минах преди 4 години по този път. Два декара, 15 години са гледани картофи, като последните 5 нищо. По границите беше сериозно обрасло, дотолкова, че едвам се влизаше от една пролука между дърветата. Вътре самото място беше с трева и диви ягоди, за които ме беше много яд да ги чистя.....Та извиках един багер, ама от тези по-малките. За един ден, 9-10 часа изчисти цялото място и изкопа дънерите. по 40лв на час, излезе ми общо 500 лева, аз само стоях и гледах. След това два камиона отпадък. Малко след това ми построиха бъдещото барбекю, което затворих първоначално изцяло, за да има къде да се прибират инструментите в началния етап на строителството. Последната снимка е от следващата година, имаше ниска трева и изглеждаше добре. След това почнахме строежа.

Прикачен файл

DSC_1004.jpg

Прикачен файл

DSCF2047.jpg

Прикачен файл

02062012067-1.jpg

Прикачен файл

DSCF136.jpg

Прикачен файл

DSCF137.jpg
nikolov333 - майстор
съб юли 06, 2019 9:56 amn_a написа:
съб юли 06, 2019 9:30 amJacket написа:

А добре ли ще бъде след това да фрезоваме почвата за да се изкоренят напълно бурените? Гледах че на някои моторни коси има приставка с фреза, но не знам дали няма да е голяма мъка с нея?
:-D Фрезова се след оране. Фрезата разбива едрите буци и след няколко минавания става с "градинска готовност"
Ако не си орал, не можеш да фрезоваш. А! Може да се обърне с правата лопата и тогава да се фрезова
То, ако не знаеш къде какво ще правиш, бурените не ти пречат, ако ги подстригваш редовно
Видя ми се равно. Косачка?
За фрезоването е така, ама не баш.. :-D
Ей го двора на комшийката до мен, фрезован с мотофрезата без оране и предварително обръщане, но много валя и почвата беше влажна. Разбрахме се да и го поддържам аз и да го ползвам, докато си оправя парцела, понеже тя е в чужбина.. Направих грешка, че запалих сухите треви и клони в близост до дърветата и ги "прежури", но догодина мисля, че ще са окей..

Прикачен файл

received_362918664371789.jpeg
lov - майстор
И аз на времето направих тази грешка и сега за клонаците ползвам един дрът но дебелостенен варел. Преди да си купя дробилка мятах всичко е него и му драсвах кибрита. От долу съм му прибил 4-5 дупки с кирката да взима въздух че иначе никак неще, а от горе му мятам едно дебело тенеке. И притварям и не му давам да гори здраво, че и моите дръвчета са на гъстичко. А и като няма кой да го чака да изгори затварям плътно от горе да си тлее колко си иска. С няколко зареждания се справях с клонака от дръвчетата. Таман и позасъхваха малко. Сега в него само по дебелото дето не може да мине през мелачката.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Разчистване на 1 декар обрасъл двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: