Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
нед юли 07, 2019 3:28 pmgnt69 написа:
Ами и при мен е зле. Има и мана има и здраво зависи от сорта. Друга година съм пръскал винаги през седмица тая всяка седмица ама много дъждове. Аз също съм на асми. Имам три реда на тел ама и там е зле. Каквото такова, ще караме на запаси от предни години. :partyman:
Абе аз мойто не го мисля толкова,то е за ядене.
Но, ако е лоша годината,лошо се пише,няма да има грозде и то свясно.Аз всяка година си купувам за вино и ракия.А знаеш,че от лошо грозде вино не става,само ракия.Няма да е за първи път.
:partyman:
gnt69 - майстор
нед юли 07, 2019 3:34 pmvlax написа:
Абе аз мойто не го мисля толкова,то е за ядене.
Но, ако е лоша годината,лошо се пише,няма да има грозде и то свясно.Аз всяка година си купувам за вино и ракия.А знаеш,че от лошо грозде вино не става,само ракия.Няма да е за първи път.
:partyman:
Значи си лесен. Аз от моето правя и вино и ракия и за ядене. Когато купуваш е лесно, винаги купуваш най доброто а когато ти е в къщи каквото такова. Като направиш сметката какви пари и труд има вложени и ако не стане е лошо, въобще не е стимулиращо. Ама пък колите са ми на сянка под асмите. Ний да сме живи и здрави. :partyman:

Дръвчетата тая година са ми добре. Гледам днес следващата кайсия е узряла, след седмица ще станат крушите и прасковите ранните, после сливи, после ябълки, после грозде, после хинап, после дюли, после мушмули май свършиха а бадемите забравих.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 07, 2019 3:28 pmgnt69 написа:
...всяка седмица ама много дъждове. А.. :partyman:
Е как при теб много дъждове, при мен суша... да се побърка човек
gnt69 - майстор
нед юли 07, 2019 4:25 pmn_a написа:
нед юли 07, 2019 3:28 pmgnt69 написа:
...всяка седмица ама много дъждове. А.. :partyman:
Е как при теб много дъждове, при мен суша... да се побърка човек
Не съм поливал тая година само оранжерията ама вътре не вали. Май ще има нужда вече, довечера паля пръскачките.
vlax - майстор
нед юли 07, 2019 3:59 pmgnt69 написа:
...Когато купуваш е лесно, винаги купуваш най доброто а когато ти е в къщи каквото такова. ....
Не е лесно,практиката го е доказала.Когато е лоша годината,гроздето е по-малко и лошо качество и цената висока.
:partyman:
gnt69 - майстор
нед юли 07, 2019 4:36 pmvlax написа:
нед юли 07, 2019 3:59 pmgnt69 написа:
...Когато купуваш е лесно, винаги купуваш най доброто а когато ти е в къщи каквото такова. ....
Не е лесно,практиката го е доказала.Когато е лоша годината,гроздето е по-малко и лошо качество и цената висока.
:partyman:
Последните години на зеленчуковата борса в Русе е заринато с грозде, къде хубаво къде не, къде румънско къде македонско къде българско, мелят безплатно дават чували безплатно и има избор. Ако знаеш какво търсиш ще намериш.
kr1100 - майстор
[quote=vlax
Дай някоя снимка.
[/quote]
Готово , ама дребосък :-D Нема рапан - трябва да се търси с лупа дребосък.Към 10:30 взе да лашка и толкова с уловаче не ми се катери върху скали Тъкмо се прицелиш в по-едри уж миди и бух вълна. Добре ,че засега няма стръвници медузи - миналия август в началото бяха излезли едри парчета и много жилещи.
Офф това беше май последния поход плаж на кокеро за съжаление. На връщане много се измори 7+7км, ама и годините вече са му много. На 26 ти започна 14 година.

@Ама в оранжерията е страшно, трябва култучене рязане.
Аз за какво сложих терморегулатор включващ вентилатора ? А и днеска чоплиш 1 ред, утре 2 я и т.н. като стигнеш последния започваш пак отначало от първия :-D

Прикачен файл

IMG_20190707_111307590_HDR.jpg
Последна промяна от kr1100 на нед юли 07, 2019 9:07 pm, променено общо 2 пъти.
preslav - майстор
Седя и чукам на дърво, че гроздето е все още добре, ама то никога не е късно да се о.кат нещата. Иначе не съм много съгласен, че асмите се поддържат по-лесно, да не говорим като дойде ред за бране.
Дръвчетата са що годе добре, ябълките само ги няма никакви, ама оцет има от миналата година, че и за догодина ще стигне.
Вчера и днес вадихме лука, не е като да няма, ама дребен - нямам идея на какво се дължи, но някои главички са като арпаджика дето сложихме пролетес, на едно и също място (педя на педя) има три размера глави, от нормална до арпаджик.
За сега най-много се кефя на лютите чушки, тази година със зор изяждам две на едно сядане, а миналата на седмата чушка започваше да ми налютява - днес направих първото бурканче с пукани люти чушки, ама чесънът купешки.
С две думи, почна се, а ми се ходи на планина, май ще се ориентирам към ски и алпийски дисциплини, че с тези лозя, домати и трева не се излиза на глава.
kr1100 - майстор
[quote=preslav а ми се ходи на планина, май ще се ориентирам към ски и алпийски дисциплини, че с тези лозя, домати и трева не се излиза на глава.
[/quote]

м. септември пускат ваучери за Безбог за след 20 януари. Ама карал ли си ?
В бившата Кооптърговия в ляво има "Кореком" за немски стоки изпадат карвинг ски с автомати мн. запазени за по 80-90 лв.
С налъмите е по-сложно. Не купувай обувки 2 ра употреба - има програмирано остаряване и се цепят. Нови от SLS ама дебнене .
П.П. И Мальовица е опция. Най-добре за каране си е по Маркуджиците :prayer: :prayer: ама...
preslav - майстор
нед юли 07, 2019 9:11 pmkr1100 написа:
[quote=preslav а ми се ходи на планина, май ще се ориентирам към ски и алпийски дисциплини, че с тези лозя, домати и трева не се излиза на глава.
м. септември пускат ваучери за Безбог за след 20 януари. Ама карал ли си ?
В бившата Кооптърговия в ляво има "Кореком" за немски стоки изпадат карвинг ски с автомати мн. запазени за по 80-90 лв.
[/quote]
"Майтапя се бе Уили", зимната планина не е моята планина - предпочитам комарите и пастървата на Безбожкото езеро, Голямата душегубка, Поповото езеро, Кременски езера, но най-са ми по душа Родопите.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: