Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
fbr - майстор
Е не можеш да източиш 100 литра с туба, че да го провериш ли.
sian - специалист
ср юни 19, 2019 12:57 pmfbr написа:
Е не можеш да източиш 100 литра с туба, че да го провериш ли.
Ако е 1000 литра ще е по точно.
krasi92 - майстор
За апартамент 1 кубик на ден за 5 човека е добре
sian - специалист
ср юни 19, 2019 7:27 pmkrasi92 написа:
За апартамент 1 кубик на ден за 5 човека е добре
Да уточня. Къща с двор е. Има кладенец и помпа. Полива се от кладенеца.
tysonlkr - специалист
При повреда във водомера в 99% от случеите отчита по малки количества. Не съм виждал до сега някой да отчита повече :wink:
По добре потърсете причината за повишената консумация в някой теч а не във водомера.
sian - специалист
пет юни 28, 2019 7:12 amtysonlkr написа:
При повреда във водомера в 99% от случеите отчита по малки количества. Не съм виждал до сега някой да отчита повече :wink:
По добре потърсете причината за повишената консумация в някой теч а не във водомера.
Пробвал съм дали върти когато всички точки са затворени, не върти.
kozl - майстор
вт юни 25, 2019 4:41 pmsian написа:
ср юни 19, 2019 7:27 pmkrasi92 написа:
За апартамент 1 кубик на ден за 5 човека е добре
Да уточня. Къща с двор е. Има кладенец и помпа. Полива се от кладенеца.
А връзка за поливане с водопровода има ли? Може през връзката да се пълни кладенеца и не се види как се претака водата, а водомеро си врътка.
Друго, което се не види е изтичане от тоалетно казанче (често явление) малко и незабележимо, но постоянно 24 часа в денонощие.
Виждал съм клиенти как се кълнат в офисите на Софийска вода, че нямат басейн и реват от размера на сметката. Ама водомера некакси е навъртел цифрички. Да беше електронен да се е бъгнал, но механичния няма как да превърта брояча ако през него не преминава течност или въздух.
krasi92 - майстор
Тия по бюджетните вносни уреди имат голяма разлика в показанията с беласицата.Които не вярва да направи експеримент.На половин цена ги дават но после си връщат парите гадините
sian - специалист
пон юли 08, 2019 12:32 pmkrasi92 написа:
Тия по бюджетните вносни уреди имат голяма разлика в показанията с беласицата.Които не вярва да направи експеримент.На половин цена ги дават но после си връщат парите гадините
При мен се появи проблемът след замяна на водомера с нов. Нюяман нито скрити нито явни пълначки на кладенец(колегата много се филмира, да не съм тошко африкански от А. Каралийчев дето на плажа пълни каца без дъно)
До няколко дни ще направя и хидравлична проба.
Според мен водомерът не отчита правилно. Което едва ли е случайно но е недоказуемо. Кажете реално независима лаборатория ако знаете такава.
plamen6703 - майстор
Напълно доказуемо е дали водомера отчита правилно, ето ти независима "лаборатория" https://www.damtn.government.bg/za-nas/ ... entsiyata/ на сайта има филиали в различни градове. Проблема може да се окаже, че преди да ти сменят водомера с нов старият е работил некоректно и е отчитал по-малко вода. Какво е точно положението с водомера в момента само врачка може да знае, за обективна информация се търси метрологията, цената за проверка беше под 10 лв., сега може да е повече, но на място се проверява!
Успех! :partyman:

Тема "Проверка на водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: