Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
На 80 сантима няма как да замръзне или преди да е успяла да замръзне няма да има живи хора на полуострова на които да потрябва. Може да е грешно но моите проекти са 80 санта дълбочина и полагане на тръби за канализация фи 50 и вътре пускам маркуча до 32. Вярно оскъпява двоино трасето но при евентуален проблем имаш готово трасе а и едва ли ще замръзне. Това раидерче само за пробите ще стане може би но аз не бих заложил на него за постоянна работа.
Алекси Георгиев - напреднал
Идеята ти е добра, ако съм те разбрал правилно. Искаш да кажеш, че полагането на тръбата ф50 служи за "тунел", в който свободно може да се положи тръбата 1 цол и да се предпази от евентуално механично нараняване при вкопаването? Да, съгласен съм, но натоварва финансите на проекта.
Относно дълбочината - също съм съгласен, че е напълно достатъчно.
Между другото - пусках въпросната помпа, която ми подари моя познат в обикновен мек маркуч 1 цол, с който поливам градината. Смея да твърдя, че налягането е доста добре, но има проблем с честите включвания и се налага рестартиране.
angel_ov - специалист
Да кажа и аз от моя лаишки опит в водоснабдяването на моята колиба, което работи безотказно вече 5г. В кладенеца: Лидълска помпа с прикачено електронно оправление на Райдер. От кладенеца излиза тръбата след което се разклонява за двора, съответно с кран който се спира за зимата, и на най-ниската точка също кран за източване на системата. Другата тръба заминава за инсталацията във вилата където съм сложил хидрофорен балон.Отначало бееше без балон, но при всяко пускане на вода се пускаше и помпата. Всичко това за няма и 200 лв.
Алекси Георгиев - напреднал
Точно такова решение търся и аз - просто и ефективно!
Само че при мен проблема се изразява в това, че кладенеца е на 70м от къщата с денивелация 15м, което до НЕ малка степен мисля че би се отразило на работата на помпата и дебита й. Но като гледам сега как "надува" райдерската помпа, може и да не е чак такъв проблем.
Освен това имота ще се обитава и зимата - целогодишно.
Каква по-конкретно е твоята "лидълска" помпа?
kr1100 - майстор
пет юли 05, 2019 11:15 pmkrasi92 написа:
На 80 сантима няма как да замръзне или преди да е успяла да замръзне няма да има живи хора на полуострова на които да потрябва.
Справка Русийско за дълбочина. А и с тезси чести промени нищо не се знае. Да сега за нашия регион 80 см е под точката на замръзване , но не се знае за в бъдеще.
И то хора та си живеят спокойно на минус 70- Оймякон. При тях минус 40-50 е горещо лято :partyman:
Алекси Георгиев - напреднал
Не искам да отклонявам темата си, а още повече да твърдя неща, за които не съм сигурен, но колкото и хора да питах до сега - всеки казва че 80см дълбочина са достатъчни.
Още повече водопровода, който ще изграждам ще се ползва постоянно - освен докато сме на работа и докато спим.
Смятам, че сутрин и вечер черпенето на вода ще предотврати евентуално замръзване, освен ако не се черпи вода 2-3 дни при -17°С :?
krasi92 - майстор
съб юли 06, 2019 5:21 pmkr1100 написа:
пет юли 05, 2019 11:15 pmkrasi92 написа:
На 80 сантима няма как да замръзне или преди да е успяла да замръзне няма да има живи хора на полуострова на които да потрябва.
Справка Русийско за дълбочина. А и с тезси чести промени нищо не се знае. Да сега за нашия регион 80 см е под точката на замръзване , но не се знае за в бъдеще.
И то хора та си живеят спокойно на минус 70- Оймякон. При тях минус 40-50 е горещо лято :partyman:
За полуостров имах в предвид този на които сме а за оимякон сме чували
angel_ov - специалист
съб юли 06, 2019 3:43 pmАлекси Георгиев написа:
Точно такова решение търся и аз - просто и ефективно!
Само че при мен проблема се изразява в това, че кладенеца е на 70м от къщата с денивелация 15м, което до НЕ малка степен мисля че би се отразило на работата на помпата и дебита й. Но като гледам сега как "надува" райдерската помпа, може и да не е чак такъв проблем.
Освен това имота ще се обитава и зимата - целогодишно.
Каква по-конкретно е твоята "лидълска" помпа?
https://www.olx.bg/ad/novi-nemski-gradi ... 7QkWn.html обърни внимание на схемата на дебита, няма да са ти проблем тези 15 м. Слагаш и отгоре https://www.onlinemashini.bg/elektronen ... 1mpa-/3656 , ако не искаш постоянно да ти включва и изключва помпата монтираш някъде по системата това https://topmashinionline.com/product.php?id=1131 и си свиркаш. Евтино и надеждно, и да се скапе нещо подменяш с ново.
Алекси Георгиев - напреднал
Много ти благодаря за отговора!!!
=D> =D>
Алекси Георгиев - напреднал
Добър ден!
"Великия изкоп" е готов вече. Човекът, който го изкопа, каза че поради денивелацията на терена с дължина 70м и разлика в височините около 15м може да имам проблем с отводнителната част. Затова се постара да намали поне малко наклона като колкото по-високо се качваше, толкова по-дълбоко копаеше с багерчето. В началото започна на около 60см, а в края на около 1м
Какво е вашето мнение?
Тия дни ще полагам водопровода за чистата вода, но до него трябва да върна обратно отходната тръба. Трябват ми препоръки за нея. Човека ме посъветва да търся ф110, но не знае точно какъв материал да бъде и какви са съответно цените, предимствата и недостатъците.
Ще се радвам да чуя още мнения.
Благодаря!

Тема "Хидрофорна с-ма за вила от кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: