Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
За да не са отплесвам от темата– тая година ще ора и фрезовам само на южното черноморие.
Готино ми е на планина, пещери, скали, но конюнктурата тая година повелява да сърфирам на Каваци и околната акватория.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Снощи валя обилно, надявам се и на нивата. Баш по обед ще ми карат 50 бали слама... И мисля, ще има няколко тиквички за откъсване
vlax - майстор
пон юли 08, 2019 8:21 amn_a написа:
Снощи валя обилно, надявам се и на нивата. Баш по обед ще ми карат 50 бали слама... И мисля, ще има няколко тиквички за откъсване
Бе ти се надяваш да е валяло обилно на нивата,ама дано не е ,защото ако е кално знаеш ли какъв екшън става с транспорта. :-D
:partyman:
Andri01 - майстор
Вода е това ,не е шега работа: "Джип закъса във водата на плажа на Перла" - "24 часа". Прочети там,как се дърпа...ако снощи е валяло над нормата на нивичката ти. А нормата си я знаеш ,нали: като влезеш вътре,калта да не минава колената. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Жълтият русенски льос не прави кал, в мойта нива може да се ходи. Нивата със сламата е другаде :-) за там не знам... дано не е валяло, че 10-15 кила бала, одма става 25 кила и как ще ги мъкна... Помощникът ми е на среща с клиент и кака пак сама ще влачи :-) Орисия... После ще го отболедувам, лежейки и пишейки тук :-) Блазя ви
Andri01 - майстор
Дали си на нивата или тука/ е,това е в пъти по доброто/ за нас е привилегия! Ние, пишещите тука сме богопомазани с това,че те познаваме. И почти всеки ден пали свещ за твоето скъпоценно / за нас/ здраве! :partyman:
Кви работи ортуват тука, а аз мариновам краставички!!!
kr1100 - майстор
пон юли 08, 2019 9:16 amn_a написа:
Жълтият русенски льос не прави кал, в мойта нива може да се ходи. Нивата със сламата е другаде :-) за там не знам... дано не е валяло, че 10-15 кила бала, одма става 25 кила и как ще ги мъкна...
Ако е било краткотраен порой - няма страшно .Заминало е по наклона. Но , ако е валяло продължително и обилно е зле.
Количка за мъкненето с голямо или големи колела. Има едни за багаж до 200- 250 кг с ниска платформа. Накланяш леко балата и подпъхваш платформата , а и 1 коланче с бърз захват.
Успех.
Количка : https://www.google.com/search?hl=bg&gbv ... 6&oq=&aqs=
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 08, 2019 11:56 amkr1100 написа:
...
Количка за мъкненето с голямо или големи колела. Има едни за багаж до 200- 250 кг с ниска платформа. Накланяш леко балата и подпъхваш платформата , а и 1 коланче с бърз захват.
Успех.
Количка : https://www.google.com/search?hl=bg&gbv ... 6&oq=&aqs=
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Умрях отъ смях бре, недей така, ще липсвам на хората по-горе!
Там си е пресечена местност, с денивелация, сурви наклони, стеснявания, улеи , копки и подли стърчащи неща... :-) Каква количка... Половината ги пренесох под чантията на съседа, половината успях да кача на нивата... комарите бяха убийствени! Поне триста паднаха убити. Утре, живот и здраве... пак
Andri01 - майстор
" не жена /човек/ ,а желязо..."! - просъскала нивичката :?

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: