• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всички въпроси за вилата.
nautilus33 - майстор
Ами диагонала ще е към долната панта, т.е. като на последната снимка, която си показал. Иначе, има ли смисъл да ги хващам допълнително с винтове сранично една към друга дъските, или само с лепило и после към диагонала и двете ребра, т.е. пак както на последната снимка, само че там има и ребро по средата.

ПП пантите, които съм показал, дали ще понесат товара или са слаби?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Трябват ти панти с дълги рамена!
nautilus33 - майстор
Колко дълго? Т.е. тези, които съм показал, частта, която се лови към касата е 20см дълга, а тази към вратата е с рамо от 300 до 500мм, т.е. 50см добре ли са, за врата широка 1м?
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср юли 10, 2019 4:18 pmnautilus33 написа:
=== т.е. 50см добре ли са, за врата широка 1м?
Да, но частта към касата, трябва да може да „понесе“ товара от дългото рамо без да поддава.
nautilus33 - майстор
Т.е. и тя трябва да е по-дълга?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
01.jpg
01.jpg (9.45 KиБ) Видяна 2104 пъти
nautilus33 - майстор
Сега се сетих- понеже покрай мен не мога да намеря дзшеме, от каквото мислех да правя портата, дъски с дебелина 2,5см дали са добър вариант, или дебелината е малка, за порта с такъв размер?
Също така, не мога да открия снимки в интернет, как точно се хващат пантите към портата. Т.е. хващат се там където е реброто или малко по/над него, защото се предполага, че там където е реброто ще има болтове на всяка дъска.
zz_stefanov - майстор
ср юли 24, 2019 5:08 pmnautilus33 написа:
Сега се сетих- понеже покрай мен не мога да намеря дзшеме, от каквото мислех да правя портата, дъски с дебелина 2,5см дали са добър вариант, или дебелината е малка, за порта с такъв размер?
Също така, не мога да открия снимки в интернет, как точно се хващат пантите към портата. Т.е. хващат се там където е реброто или малко по/над него, защото се предполага, че там където е реброто ще има болтове на всяка дъска.
Вчера на мен ми попариха мерака да ползвам дьошеме за порта. Казаха ми, че от влагата снадката се пука и препоръката беше да се фрезова Г-образно застъпване на дъските. Нямам опит по темата, но ми изглежда логично.
nautilus33 - майстор
Нещо не мога да си го представя това Г-образното. Иначе и аз се отказах. Скоро трябва да почвам, предполагам талпите са горе-долу поизсъхнали. Няма да има нут и перо, просто едни до друг всеки детайл и евентуално ще направя фаска. После с греда 6х8 отзад за всяка талпа и така. Чудя се да ги лепя ли допълнително една към друга, но май няма смисъл.
zz_stefanov - майстор
Прикачен файл:
Untitled.jpg
Untitled.jpg (14.7 KиБ) Видяна 1627 пъти


Но и аз се замислям за прътно нареждане. Моите обаче твърдвт че можело да се наднича :)
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Дървена порта за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: