Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
При мен пък, понеже от градушката нищо не остана и почти не пръскам. Май 4-5 пъти общо. Всичкото е добре. Е листата де, то друго почти няма. Максимум по 1 чепка на лоза. И то на повечето от второ цъфтене.
На едно листо видях краста и туй то.
gnt69 - майстор
съб юли 13, 2019 6:56 pmvlax написа:
Ей тя твойта колежка много зле.Това което виждам от снимката.Аз не съм толкова спец,ама такова чудо не бях виждал.Лошото е ,че само за 2-3 дни се скапа.Има някои сортове са добре.
:partyman:
Носила го е на агроаптеката ама и там не могли да определят каква болест е това и с какво трябва да се пръска. Пръскано е 6 пъти от началото на сезона, все с хубави и скъпи препарати ама виж какво е станало, листата здрави ама чепките черни.
vlax - майстор
съб юли 13, 2019 7:04 pmmiroki написа:
При мен пък, понеже от градушката нищо не остана и почти не пръскам. Май 4-5 пъти общо. Всичкото е добре. Е листата де, то друго почти няма. Максимум по 1 чепка на лоза. И то на повечето от второ цъфтене.
На едно листо видях краста и туй то.
А как са зеленчуците?
:partyman:
borchoyor - специалист
Кабрио топ+конфидор за гроздето, през 10 дни...
gnt69 - майстор
съб юли 13, 2019 7:20 pmborchoyor написа:
Кабрио топ+конфидор за гроздето, през 10 дни...
Е да де ама това 3 пъти на сезон. После с какво.
kr1100 - майстор
vlax Шавит + Кумулус. После Кумулус. Не спирай за да няма проблем догодина. Режи и изгори изсъхналите листа по кордоните и филизите. . Есента с Топсин М70, при паднали листа хубаво оливане , напролет пак докато няма още листа с топсин.
vlax - майстор
съб юли 13, 2019 7:52 pmkr1100 написа:
Режи и изгори изсъхналите листа по кордоните и филизите.
Такова чудо не съм виждал,листата нямат някакъв голям проблем,зърната са поразени.Абе като на снимката от колегата gnt69
Изображение
Трифоне къде се загуби,липсваш ми.
kr1100 - майстор
[quote=vlax
Такова чудо не съм виждал,листата нямат някакъв голям проблем,зърната са поразени.Абе като на снимката от колегата gnt69
[/quote]
Миналата година го имах на 2 асми / лози/ .В края на юли и средата на август на 2 пъти избиха муфите на водопровода и река покрай тези 2 асми. Авариите станаха когато не съм там .
От много вода е .
borchoyor - специалист
Кабриото е по-добро от кумулуса, собствен опит, чисти всичко по гроздето с интензивни пръскания при проблем, а и втора година асмите ми немат болест само с кабрио+конфидор...
miroki - майстор
съб юли 13, 2019 7:07 pmvlax написа:

А как са зеленчуците?
:partyman:
Е, след като е пресято почти всичко, са добре. Оня ден само доматите са минати с Инфинито. С 200-300 м2 мрежа за сянка-градушка. 400м2. взех, но не сложих навсякъде цялата. Явно в единия двор, след градушката има и оцелели картофи, неизядени от сляпо куче.
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: