Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Zlateff - специалист
Електрожена е разглобен.Просто медната шина към извода на ръкохватката опира в гредите и от там дава връзка към корпус.Сега с изолирбанд няколко слоя изолирам и я огънах да я отдалеча малко и веригата изчезна.Ще притегна и болтовете на ключа и се молете да тръгне че съм притеснен. :partyman: :partyman:
koveslav - майстор
нед юли 14, 2019 10:48 amZlateff написа:
Електрожена е разглобен.Просто медната шина към извода на ръкохватката опира в гредите и от там дава връзка към корпус.Сега с изолирбанд няколко слоя изолирам и я огънах да я отдалеча малко и веригата изчезна.Ще притегна и болтовете на ключа и се молете да тръгне че съм притеснен. :partyman: :partyman:
Ще тръгне,естествено.Това е класическа машина.Както те посъветваха направи си и ревизия на стягането на всички токови връзки,включително и на изводите на ключа.Добре е да се прави превантивно от време на време на всяка заваръчна машина,защото токовете,които текат са сериозни.
Zlateff - специалист
Пациентът е излекуван.Ето и малко снимки по време на операцията:
Изображение
След операцията :
Изображение
И една снимка в цял ръст :
Изображение
Благодаря на колегите, които се отзоваха.Сега спокойно мога да продължавам със заварките! :D :partyman: :partyman:
plamen6703 - майстор
Пациента е лекуван и преди да дойде при теб за ползване, пренавиван е, колко пъти само той си знае :) ! :partyman:
Zlateff - специалист
нед юли 14, 2019 12:35 pmplamen6703 написа:
Пациента е лекуван и преди да дойде при теб за ползване, пренавиван е, колко пъти само той си знае :) ! :partyman:
Съгласен съм, но поне отвътре шината на високото си стои, цялата първична не е изцяло от тънък проводник както новите.Даже само на 50то ампера се ползва и тънката жица, както е по схема.А и това е по новата кракра от 80те, заразлика от първите, тя не е изцяло навита от шина. :-D
plamen6703 - майстор
Дори и да не си съгласен няма как да промениш положението, че електрожена е пренавиван :)
Ако трябва да сме точни такава "КРАКРА Е ОУ 1" няма, има КРАКРА Е-01 У, проводника беше ПСД-F, сега пренавиват с каквото има и както се получи, целта е да ти вземат парите, а гаранцията е до вратата!
Шината не е на "високото" , а е на ниското напрежение :wink:
Да не ти казвам, че има "бобиньори", които "пренавиват" с лак и ти взимат парите като за първокласно пренавиване!
Никой не е казал, че един електрожен е за цял живот, като изгори винаги можеш да качиш "левъл-а" с инверторен електрожен или да отървеш някой друг от старата му "саксия"! :partyman:
Zlateff - специалист
Изображение
Шина има и на високото напрежение. :) Тънкия проводник е за 50А.Той за това се вижда най-отгоре (тъй като там тока е най-малък).При 50А се включва цялата бобина от първото ядро (шини + тънкия проводник) без бобината от второто (както е по схема) :) Той човека си каза, че си е взел инвертор и кракрата не му трябва.Просто аз съм любител на старата апаратура.Но както и да е - ЖИВИ И ЗДРАВИ. :)
plamen6703 - майстор
Като се научиш да заваряваш може да почнеш да учиш и за шини и проводници. Като навлезеш в материята ще разбереш и с какво е навит електрожена ти и как работи електрическата схема. Ще разбереш и дали има шина на "високото" напрежение :)
Имаш моите най-добри пожелания за дълга и безаварийна работа на електрожена! :partyman:
swissmad1 - специалист
Дай боже да е пренавит както трябва а не като ,,за продаване'' ,и понеже си любител на старите трансформаторни машини ти пожелавам да го ползваш дълго и безпроблемно.
fbr - майстор
Не се занимавай с писаниците на по-горния юзър. Цялото му битие във форума е в духа на "колко аз съм велик, и колко питащите прости", прегледай, ще се увериш.

Тема "Електродъгово заваряване с КРАКРА Е ОУ 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: