Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kolev_k - специалист
Може ли?
shotik - майстор
Дали може , не знам, но да се прелива от бутилка за 120 бара налягане в бутилка за 8 бара налягане , мисля ,че е готово самоубийство и големи щети наоколо.
Аз така мисля, нека и други да пишат !
Djack - специалист
Не! Когато са компресирани до течна фаза, налягането на двата газа е съвсем различно!
Andri01 - майстор
Абсурд!!! Не го прави! Ако има макар и съвсем малко омасляване в бутилката ,вентила или крана,това е предпоставка за взрив ,при това налягане на кислорода!!!
plamen6703 - майстор
Тук пише какво е течен кислород https://bg.puntomarinero.com/what-is-li ... n-general/ пише и в какви съдове се съхранява :) ! :partyman:
lov - майстор
Да може но ако го наливаш с кофата и оставиш бутилката отворена иначе ще каже баууу. :lol:
Не знам защо много хора си мислят че кислорода в масово използваните бутилките е течен. Не не е той там е компресиран под налягане. От масово използвани технически газове само въгледвуокиса е в течно състояние. С малки компромиси може да се приеме и ацетилена но там е малко по друго защото бутилката е пълна с абсорбент и реакцията е по друга.
nikolson - майстор
Кислородът се втечнява при ~ -180°С. Бутилката вероятно ще е трошлива като вафлена коричка. А смесен с масло беше някаква нестабилна взривоопасна смес.
a_stoev - майстор
Втечнените газове се съхраняват в отворени термоси - дюаров съд, където след като се самоохладят до температурата на кипене при атмосферно налягане си стоят мирно и кротко. Въпроса е, за какво ти е тоя течен кислород?
hidrazin - майстор
нед юли 14, 2019 9:59 amkolev_k написа:
Може ли?
Ех Колева, Колеваааааааааааааааааааааааааа.................. :lol:
Може. Като за последно.



:partyman:
bigshop - специалист
А в кое училище научихте този глагол "компресирам"?

Тема "Течен кислород в бутилка за пропан-бутан..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: