Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Djack - специалист
пон юли 15, 2019 2:13 pmbigshop написа:
А в кое училище научихте този глагол "компресирам"?
Във всяко, в което се преподава физика и химия! ;) :partyman:
lov - майстор
Явно към мен е насочен въпроса за думата компресирам. Та аз пък мога да попитам от кое учулище са научили думичката драйвер. Щото дали се използва в електрониката или софтуер реално в превод от ингилизки има сходни функции с думата но в материално изражение никак. Дори в електрониката си има и чисто нашенско наименование /регулатор/ Дето пък на пръв поглед няма нищо общо със шаФиорите :-D . Та ако имаш в предвид компресиране на данни или информация то думата има съвсем различно значение примерно с компресиране на газове. И вероятно някой умник е цвъкнал някоя глупост в уикито и може да го взимате за чиста монета или правило. Та не бъркайте двата щата както е лафа. Тва програмистите не сте открили света наименованията.Съществува преди да се пръкнете вие. :-D
А и колегата ме изпревари химията и физиката са доста преди вас. А даже и там се опитват някои да вкарват подобни чуждици дори с калпав превод от английски щот да сме по интересни.
Стоманата не била въглеродна ами трябвало да им казвам карбонова. :lol:
Последна промяна от lov на пон юли 15, 2019 2:58 pm, променено общо 3 пъти.
bigshop - специалист
Тук

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BA%D0%B0

макар че говорят за компресори, "сгъстяват" газа. :?

Не съм програмист.
kolev_k - специалист
нед юли 14, 2019 11:22 amAndri01 написа:
Абсурд!!! Не го прави! Ако има макар и съвсем малко омасляване в бутилката ,вентила или крана,това е предпоставка за взрив ,при това налягане на кислорода!!!
това го знам много добре
lov - майстор
пон юли 15, 2019 3:29 pmbigshop написа:
Тук

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BA%D0%B0

макар че говорят за компресори, "сгъстяват" газа. :?

Не съм програмист.
Ми що питаш тогиз.
Аз пък съм програмист и го казвам не само заради заяждането или да се изхвърлям. :)
За това ти и казах да не взимаш какво пише уикито.
https://bgc.bg/upload_files/CNG_M_N_korigirana.pdf
Но това не важи само за природния газ а за всички газове
kolev_k - специалист
Така,намерих кислородна бутилка.Някой по-горе беше питал какво ще правя-оксижен/резак.Та въпроса сега е с какво да уплътня резбите на крана.С тефлонова лента става ли?И на какво налягане да наглася редуцира?Благодаря.
plamen6703 - майстор
Кислорода трябва да е около 3-4 бара. Правилото е да пускаш първо кислорода, но на мен ми е по-удобно да пускам първо пропана. Дискусия голяма може да се отвори по тоя въпрос, но в такива спорове участват хора, които нямат друга работа :)
Заниманието е опасно без предварителна подготовка, преди години се караха курсове за газокислородно заваряване и рязане, сега всички се раждат обучени! :partyman:
hidrazin - майстор
Кои резби??? На крана няма резби които ти да уплътняваш с лента.
Крана си е завит за бутилката и там няма какво да бараш.
Към редуцир вентила се слага челно уплътнение - като на снимката.
Първо ПРОВЕРИ дали ще ти зареждат бутилката. Ако е стара, с изтекъл срок, без маркировка за проверка ... няма да ти заредят.
На двата маркуча - защитни възвратни клапани.
Наляганията са според горелката и дюзите и ги пише в описанието.
Общо взето и като за начало кислород 2,5-4 bar и пропан-бутан около 0,5 bar.
Прикачен файл:
Уплътнение.jpg
Уплътнение.jpg (35.14 KиБ) Видяна 1606 пъти
Приятно ВЗРИВЯВАНЕ !!! :-D
:partyman:
a_stoev - майстор
Бутилковия кран към резбата на бутилката се уплътнява с тефлон. Ако е истекъл срока на бутилката занеси я на тест 20 лв някъде и сменят крана безплатно, защото крана и без това се сваля за да се пробва. Просто ще навият новия.

Тема "Течен кислород в бутилка за пропан-бутан..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: