Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
y.koev написа:
пак ли трябва да я облека с 2 слоя гипсокартон
В инструкция по монтаж на структура грое изрично написано, че в два слоя. По принцип може в един слой, но дебелината на гипскартон трябва да е 18мм.
Не прави глупави икономии...
Също е задължително тези два слоя да се завинтят към рамката на структура.
miroki - майстор
Аз помислих, че пита за цялата баня.
За казанчето е желателно повече, понеже прави конденз, дори през стиропора, с който е облечено. Но при мен е директно ламперия върху стиропора.
jekasus - майстор
miroki написа:
Аз помислих, че пита за цялата баня.
И там давам препоръка за два слоя и профили, не през 60см, а 40см.
шоп - майстор
вт юли 16, 2019 6:58 pmjekasus написа:
И там давам препоръка за два слоя и профили, не през 60см, а 40см.
+1 към мнението
ГК го ненавиждам, мразя и избягвам, но не мога да отреча и предимствата му.
Имам го и вкъщи, но дори и да не е в баня за стена слагам само два пласта х 12,5мм с паро и/или звукоизолация между слоевете.
miroki - майстор
Когато има плочки отгоре не е толкова проблем. Редовно удрям по един лакът докато се къпя. 12 години няма драми.
Имам и увиснали хора на стойката на слушалката. Издържа. През 60 см. е и парчетата предварително на 60 бяха нарязани, че не влизаха в 19 ката, тогава.
Скрих тръбите от долу. За стая знам, че двойно се слага през фуга. И за баня ще е по-добре. Просто тогава аз така реших.
kozl - майстор
Разтурих куфар оп ГК. Два пласта. Вътрешния пласт сбирщайн GKB + GKF. Външния зелен. М-у двата пласта каширана с геотекстил битумна хидроизолация.
Сега съм в диалема да я ползвам ли тази хидроизолация, защото нямам толкова дълги винтове или без нея, като пък обвия ВК пакета с вата под ГК, щото пък имам останала вата от предишни подобни изпълнения :?
Ама тава с хидроизолационната мембрана е новост за мен. Има един проблем, че около винтовете се усуква геотекстил, който не мога да преценя как влияе на сглобката към притягането на картоните :?
y.koev - помощник
При мен е отделна тоалетна и е доста тясна. Само 85 см. Ще сложа 2 CW в краищата и 2 UA до структурата за да я държат, покрити с 2 слоя гипсокартон.
jekasus - майстор
kozl написа:
М-у двата пласта каширана с геотекстил битумна хидроизолация.
kozl написа:
Ама тава с хидроизолационната мембрана е новост за мен.
И забрави за това.
Хидро при ГК трябва да бъде от една страна, при попадане на влага при този пласт, който е затворен между хидроизолации, той няма как да "диша" и ще се превърне в "каша", което пък може да доведе до напукването на плочки в зоната на т.чинията.
y.koev написа:
Ще сложа 2 CW в краищата и 2 UA до структурата за да я държат, покрити с 2 слоя гипсокартон.
UA не ти трябва. Ако ремонтираш и банята - шпилки през стена, широки шайби и гайки.

Голяма грешка в туй тясно пространство да направиш равна стена, трябва да имаш лавица над вградена структура. Можеш и да сложиш полици, че да използваш цялото пространство отгоре.
Прикачен файл:
IMG_1627.JPG
IMG_1627.JPG (85.33 KиБ) Видяна 1582 пъти
Прикачен файл:
IMG_0206.JPG
IMG_0206.JPG (47.71 KиБ) Видяна 1582 пъти
Прикачен файл:
IMG_0204.JPG
IMG_0204.JPG (41.65 KиБ) Видяна 1582 пъти
y.koev - помощник
Просто се притеснявам дали стената ще издържи затова мислех с UA за по сигурно. Отдясно ми върви тръбата за мръсната вода и трябва да я прикрия. Мислех да стане нещо такова
Прикачен файл:
1111.jpg
1111.jpg (109.73 KиБ) Видяна 1550 пъти
. С малко по-широки рафтове по 50 см.
jekasus - майстор
y.koev написа:
С малко по-широки рафтове по 50 см.
Има по-широки структури, но основните са по 50см, като сложиш плътно по два профила UA от двете страни, губиш 25мм от гипскартон + 20мм от плочките със лепило/зависи от дебелината на плочката, ъглов профил или пилене на 45гр., и + "грешката" при предварителното изпълнението на нишата от гипскартон/ и тя става една... тясна...
Можем, правим даже симетрично спрямо плочките, но не го харесвам, виждам повече логика и практичност в една голяма ниша, която разделена със стъклени лавици, ако има и осветление, то си ...

Прикачен файл

IMG_0987.JPG

Прикачен файл

IMG_0967.JPG

Тема "Монтиране на вградена WC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: