• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
molt - специалист
Здравейте , трябва да заградя по някакъв начин терасата около къщата.Може ли да ми предложите идеи как да стане.Ето скици и снимки на терасата.


Прикачен файл:
long.JPG
Прикачен файл:
long 2.jpg
Прикачен файл:
skica.jpg


Метална със страничен монтаж, както има примерни с червено огради , но е доста заваряване.Търсех метални готови пана, но не намирам примерни цени.Може ли да ми кажете като цена как върви на метър.Аз само да направя колонките и да се залепят готовите пана.
Може и плътна зидана или някакви пана.Общо взето гледам икономичен и бърз вариант :) Дървена не искам ...лакове ...сняг ...дъжд ..слънце.Нещо с малко по-лесна поддръжка.
Гледах доста примерни огради и все не мога да реша.

Гледам нещо както казах да монтирам метални колони 40х40х2 и ръкохватка от същия профил , като между нея да запълня с нещо?Примерно с това
Прикачен файл:
dec.jpg
Прикачен файл:
15122014936.jpg

Дали ще е красиво....или с някакви подобни пана/метални дъски.Или пък някакви фибробетонови плоскости за пълнеж а може и бетонни колонки.

Може ли някакви съвети и мнения.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ограда или парапет? Да спира падане или преминаване или поглед?
шоп - майстор
вт юли 16, 2019 4:38 pmmolt написа:
З.Търсех метални готови пана, но не намирам примерни цени.Може ли да ми кажете като цена как върви на метър.Аз само да направя колонките и да се залепят готовите пана.
Търси по фирмите за ковано желязо или майсторите железари. Цена около 80-100 лв на метър ковано с монтаж
вт юли 16, 2019 4:38 pmmolt написа:
Може и плътна зидана или някакви пана.Общо взето гледам икономичен и бърз вариант :)
Плътна и зидана няма определено да е бръз вариант. И като я направиш като хората с измазване, облепяне на нея и цокъла + горен завършваш камък няма да е и икономичен.


вт юли 16, 2019 4:38 pmmolt написа:
Дали ще е красиво....или с някакви подобни пана/метални дъски.Или пък някакви фибробетонови плоскости за пълнеж а може и бетонни колонки.

Може ли някакви съвети и мнения.
Всичко може, но важно е Вие как виждате красотата. За едни балюстрите са върха на сладоледа, за други мутробарок и кич:-)
molt - специалист
Парапет да не паднат децата и за цветя.
Ще се опитам да е подобен на този парапет.
Прикачен файл:
50KntUg - Imgur.jpg

Колонки от 40х40х2 странично монтирани с по 2бр. анкери 8х100/180 през профила направо.
Ребра от 20х20х2 , но вътре между профилите/колоните предполагам ще ги сложа.
Ръкохватка се чудя дали да е от профил или готовите?Квадратен профил не е удобен за хващане.Ако е 40х30х2?
И разстояние между колоните не знам колко да е.Така дали не с на рядко разположени?
Прикачен файл:
sOuwMR1 - Imgur.jpg
шоп - майстор
За да не паднат децата пречките не е хубаво да са хоризонтални. Като стълба са, а те обичат да се катерят...
VLADO66 - майстор
ср юли 17, 2019 11:05 amшоп написа:
За да не паднат децата пречките не е хубаво да са хоризонтални. Като стълба са, а те обичат да се катерят...
Точно така.А разстоянието между пречките не трябва да е по-голямо от 12 см. Това е стандарт да не може да се провре детска глава.
torbalan - Дървен философ
Аз поръчах от тук.
Човека, който вдигна телефона, ме разпита набързо какво искам да правя и в рамките на пет минути разговор ми предложи каквото ми трябва. Монтира се сравнително лесно.
Чираче - майстор
вт юли 16, 2019 4:38 pmmolt написа:
Здравейте ,
Може ли някакви съвети и мнения.
Щеше да е по-добре, ако бяхте написали населеното място
molt - специалист
Да знам , че хоризонтални не са за предпочитане.Но не съм толкова добър с електрожена и нямам време за вертикални.За това търся готови пана.
Вътрешното стълбище ми е алуминиево и с 3бр. хоризонтални струни.За сега не е имало проблеми с децата дано и няма, но това един път става.Не е лошо , но за вътре.За външен парапет не ми харесва алуминиево.Иначе като цена преди 2-3 години 55 лв. на л.м. с монтаж ако си спомням добре.Което в сравнение с металните готови пана си е на половина.От Сапарева баня съм.
Чираче - майстор
ср юли 17, 2019 4:48 pmmolt написа:
.От Сапарева баня съм.
Много си ми далече. Иначе можех да помогна. Но, ако разполагаш с транспорт, може да се измисли нещо. Важно е да си измислиш какво трябва да представляват паната.
  • 1
  • 2

Тема "Ограда на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: