• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
gandonov - специалист
Ето идея за паната.
Не са готови, а са правени спрямо конкретните размери. Разстоянието между вертикалните пръчки е 12-13cm.
Прикачен файл:
IMG_6160.jpg

... но си е доста работа. Намери човек, който е правил такива неща и си разбира от работата.
И при теб дължината на парапета е значителна. Имай предвид, че ще го транспортираш на модули и ще трябва да ги заваряваш на място.
шоп - майстор
То варианти за пана безброй. Фантазия да има човек или да взаимства от снимки в нета.

Моята например е такава:

16 линейни метра и не е скъпа. Всякакви машинно ковани елементи се продават. Заварих си ги на пана дълги по 4м на земята, грундирах ги, боиядисах ги и двама човека с въжета ги качихме на масто.

Монтажа е елементарен.
Успехи

П.П. Съжалявам, че така оделках снимката, но не можах да я намаля като размер по друг начин

Прикачен файл

terasa.JPG
molt - специалист
чет юли 18, 2019 10:44 amшоп написа:
То варианти за пана безброй. Фантазия да има човек или да взаимства от снимки в нета.
Оградата поне на мен много ми харесва поздравления =D>

Ако можеш да ми кажеш размерите на колонките, "думбаците и шината/ръкохвадката/.И защо реши шина или това е някакъв вид ръкохватка?
На какво разстояние са колонките една от друга!Така като гледам по плочките около 130 см.
Първо колонките си монтирал и ръкохватката и след това на тях си поставил челно готовите предварително пана на по 4м. ?

Понеже не съм се занимавал с това искам да сравня с това как аз мисля да го правя ?
шоп - майстор
Точно така, колоните са през около 130см

все пак това се смята индивидуално за да е симетрично и навсякъде равно. Ако има някакви сантиметри разлика може да се оберат симетрично, като леко се разтягат или смачкват бъбреците. По 1-2 или 3мм на всеки бъбрек и е ОК. Никой няма да мери с шублер. С просто око не се вижда. При мен нямаше нужда. Всичко дойде точно.

колони са профил 40х40х3

ръкохватка шина 30х5

всичко друго е плътно желязо 12х12

бъбреците са от шина 12х4мм и с ширина 120мм
Те дават дистанция между елементите, както каза Владо по-горе.


Всичко бе сглобено и боядисано на земята и качено на пана с колонките дълги по 4м

на място на терасата има само по две заварки долу на колонката за две арматурни железа ф10мм забити в бетона и 3 заварки за да се съединят ръкохватките

Заварките долу само се мазват с грунд и отгоре ги покрива предварително надяната капачка ( розекта ) На снимките са поцинковани. Боядисах ги, но боята падна от цинка.

Трите заварки на ръкохватките са излипени и мацнати с боя.

Това е.
Antonii - майстор
Аз за един проект съм планирал запълването с метални рамки от винкел 15х15, които се монтират към носещите метални колони на отстояние 10-12см отстрани, а и на същото отгоре и отдолу.
А в самите рамки ще се сложи орнаментно стъкло, иначе в тях може да се сложи каквото си решите.
molt - специалист
Част от оградата е готова от около един месец.Не е нещо особено , но това с възможностите за сега.Ето снимки





Намерих си изгодна за мен цена в София и ги поръчах на панели /от колонка до колонка/ Монтирах ги за 2 дни и боядисах за още 1.
Има още ограда да се прави , но високите части са обезопасени /поне така си мисля :) /
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Използваш нещо насилствено за снимките си и те не се виждат
И продължаваш да наричаш парапета ограда
:-) Честито, добър си е парапетът, върши работа, ненатрапчив
  • 1
  • 2

Тема "Ограда на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: