Много интересна и все по-често дискутирана тема.
service_chocho - специалист
Дай координати на фирмата ама като гледам ти си в София а аз в Бургас, принципно ако се махне паркета, който е около 18 мм.+ още 5 мм има две стаи с площ 12 и 22 квадрата.

Днес ми казаха една глупост /според мен/, Да се опенят разширителните фуги на паркета, които са до стената, после се маже с хидро изолация /като баня/ целия паркет и отгоре с мастар се заравнява кривотията със саморазливна замазка.
Според Вас идеята приложима ли е и дали няма да се получи някакъв проблем след време ?
service_chocho - специалист
Днес снимах най проблемните места.
Първите две снимки са на като мастар, който е два метра и е до стената.
Прикачен файл:
east2.jpg
Прикачен файл:
west2.jpg

Следващите снимки са на една и съща позиция разликата е че мастара в първата е натиснат в единия край за да се вдигне максимално, на втората просто е оставен да легне.
Прикачен файл:
in12.jpg
Прикачен файл:
in222.jpg

В първите снимки паркета на около 20-30 сантиметра от стената рязко нивото му слиза надолу.
В последните снимки се вижда на какви вълни е стаята.

Удачно ли е да се сложи ламинат върху този паркет ?
Какво трябва да се направи за да се коригират проблемите ?
service_chocho - специалист
Реших проблема с кривия паркет, махнах го.

Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
3.jpg

Сега се отваря друг проблем трябва да се направи замазка с дебелина от 1 до 3 сантиметра върху смолата.

Някой имали представа дали върху смолата ще може да се направи замазка и как ?
шоп - майстор
Под смолата какво е?
пак замазка или бетонна плоча?
предполагам замазка :?

Ако е замазка, защо не я изкъртиш и да започненеш начисто както си му е реда. И фибранче може да сложиш за да е топло...

Вариантите да начукаш смолата, да обезпрашиш, да грундираш и някаква саморазливна аз лично не бих си направил за мен.
service_chocho - специалист
Пода е изпълнен по сления начин:
1- от 8 до 10 сантиметра сгур, смесица от парчета тухли, боклуци, нещо като шлака.
2- от 2 до 3 сантиметра замазка, изглежда здрава.
3- смола с която беше залепена смолата.

Пода на коридора е готов и има ниво, по пода на коридора е направен пода на едната стая.
Заради нивото на коридора трябва и във въпросната стая -хол, нивото да е еднакво.
При измерване на различни места трябва за да се вдигне нивото на хола е нужна някаква замазка с различна височина.
В единия къс край е 2 см, в другия къс карай е 1 см, а в средата 3.
шоп - майстор
Ясно...ти си на земя.

На твое място бих изкъртил всичко, бих свалил нивото и сложил 5 или още по-добре 10 см фибран. Под фибрана найлон

Така ще имаш топло и хидроизолация.
Отгоре 5-6 -7см армирана земновлажна замазка.

Помисли и да положиш тръби за водно подово. Дори в момента да нямаш такава идея за отопление след време е възможно да се ядосваш, че не си помислил и инвестирел.

Решението си е твое.
service_chocho - специалист
Благодаря за вариантите, аз се опитвам да забързам работата понеже минаха две годи в ремонт. Апартамента е в панелен блок с парно, изложението е добро, отвсякъде живеят хора и се отопляват, отделно външни стени и тавани са с изолация вътрешна, вата, гипс картон, има и външна изолация с две думи в апартамента човек, който не е зиморничав може зимата да не се отоплява.

Тази смола може ли да не се маха а да се мине с подходящ грунд и отгоре замазка дебела на места 1, 2 и 3 см. ?
Каква замазка е подходяща за този случай ?
Ако някой познава сериозен майстор от Бургас може да прати координати.
npace - специалист
Според мен трябва да се вземе под внимание и възрастта на обитателя на детската стая. Ако тепърва има да кара (дай Боже весело и щастливо) детство по-добре да му/ѝ стои сегашния паркет. Понеже на ламината бързичко ще му е*§52 май@№$%. А с предвидения бюджет да се направи хола както трябва. Даже ако останат пари да сложите нов естествен паркет вместо ламинат.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 19, 2019 2:05 pmservice_chocho написа:

Тази смола може ли да не се маха а да се мине с подходящ грунд и отгоре замазка дебела на места 1, 2 и 3 см. ?
Каква замазка е подходяща за този случай ?
Ако някой познава сериозен майстор от Бургас може да прати координати.
Може. Аз сама правих нещо такова. Ползвах някакво тера-мера циментово лепило, вероятно зелен терафлекс, че е местно производство и евтино. На торбата си пишеше да не се полага наведнъж повече от 10мм дебелина, че не съхне правилно. На места положих няколко пласта. Изравних нивелирано и загладено. В едната стая сложих OSB и го лакирах, в другата лепих гранитогрес
За майствора... сега, юли-август не би трябвало да можеш да намериш сериозен майстор, където и да било :-) Вземи си един дълъг мастар, свестен нивелир, това-онова и почвай. Това се прави на части, нали, за да съхне... няма да се преумориш, за седмица, по час-два, с моткането и ще си забравил. Вземи бири, покани си компания...
service_chocho - специалист
Махнах паркета в двете стаи, грундирах върху смолата с груд в който има пясък. Намерих майстор, който ми направи замазка.
На другия ден минавам с мастара и на мястото на средните пилета, смисъл той сложи по три пилета на майка, средното пиле е по високо от другите. Пак имам крив под. Сега взех къртих и стъргах с телена четка на флекса и имам под, който има нужда от някакво финосване като стените, защото е прекалено груб и на места има за запълване понеже изкъртих до основа.
Мисля по дълбоките дупки да ги запълня със същия материал.
Тъй като вече нямам доверие в майстор да го довърши как трябва да се направи финосването. като сложа двуметров мастар перпендикулярно ма майките и на кръст всичко е на вълни дълбоки до 4-5 мм. ?
С какъв материал е подходящо да се направи процедурата ? /замазката е правена с Baumit Solido E160 /.
Замазката е правена в понеделник на 29.07.2019 преди 3 дена, при стъргането с флекса се вдигна толкова прах, че в саята не се виждаше.
Трябва ли да се изчака с финосването докато изсъхне замазката или може сега върху прахоляка да се прави ?

Колеги извинявам се за многото въпроси, просто след някой майстори се налага да довършвам. Вече втора година се опитвам да направя основен ремонт и форума е единственото място където мога да разбера какво и как се прави.

Тема "Въпрос по подготовка на под за полагане на ламинат." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: