• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
goshob - специалист
Здравейте,
Преди около 5 - 6 години започнах ремонт на къщата си на село. Писал съм за това доста в една моя тема посветена на този ремонт. За да не изпадам в подробности само ще кажа, че външните стени на долният етаж са от камък, който аз открих (свалих съществуващата мазилка) и фугирах със силен цимент. Ето една снимка, та дано стане ясно за какво става дума.
Прикачен файл:
House.jpg
Работата е там, че от миналата година в някои от стаите започна да прониква влага през външните стени и съответно да ми скапва трудът. Та въпросите ми към знаещите са два:
1. Може ли някой да предложи ефектна хидроизолация без да нарушавам изгледа на стените?
2. Някой има ли опит с т.н. Нано импрегнатори от рода на ISOMAT NANOPRO-C или нещо от този род? Гледам доста неща по пазара от сорта, но не са много евтини, та не е зле да консултирам мнение.
Благодаря предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юли 20, 2019 4:17 pmgoshob написа:
...
Работата е там, че от миналата година в някои от стаите започна да прониква влага през външните стени ...
Не в отговор на конкретните ти въпроси ... Къде по стените е влагата?
VLADO66 - майстор
Тези нано глупости не ги гледай.Има прозрачна полиуретанови хидроизолация. https://toplivo.bg/produkti/Stroitelni- ... astic-490T
nikolov333 - майстор
Ако влагата е доло, може да е капилярно просмукване от основата..
kozl - майстор
Моето мнение за наноимпрегнаторите е, че са нанотрайни. Ако търсиш полза от тях ще трябва да импрегнираш всеки месец.
Търси източника на влагата.
От покрива водата къде се отвежда и как? Тази година е дъждовна и доста сгради страдат от неподходящо отвеждане на собствените дъждовни води.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юли 20, 2019 6:54 pmnikolov333 написа:
Ако влагата е долу, може да е капилярно просмукване от основата..
Нещо такова мисля и аз...
goshob - специалист
Здравейте,
Хората казват, че една снимка говори повече от хиляди думи. Ето как изглежда стаята, където е този прозорец от първата ми публикация.
Прикачен файл:
House1.jpg
За да стане ясно за какво говоря съм очертал петното и положението му на стената. Изглежда ми високо и не прилича на капилярна влага от основите. Имам чувството, че камъка или фугите пропускат. От друга страна ми е малко неясно как може да стане всичко това защото става дума за дувар с дебелина над 60 см. Вярно, строено е преди повече от 100 години и е използвана кал за спойка на камъните, ама знае ли човек?
По отношение на отвеждане на водите. Първото нещо, което направих по тази къща беше покрива и улуците. Водите се отвеждат доста на страни, а при нас почвата е чакълеста и водите бързо попиват. Освен това около цялата къща има бетонна пътека широка около 1 метър, изградена върху пясъчна основа с дебел найлон от горе.
За съжаление "Ластика", който препоръчва VLADO66 няма да свърши работа. Изрично пише, че не се обичат с цимента, а и при мене повърхността на стената е толкова рошава, че не виждам как би се нанесъл един такъв продукт.
Ще се радвам за още мнения.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Намери водно стъкло / калиев силикат и неколкократно мини петното отвън с четка. Или гъба. Струва 2-3 лева литъра. Има го на литри и на туби. Не се лъжи по някакви скъпи малки опаковчици
goshob - специалист
нед юли 21, 2019 3:00 pmn_a написа:
Намери водно стъкло / калиев силикат и неколкократно мини петното отвън с четка. Или гъба.
Да разбирам ли, че имаш предвид да намажа стената от външната страна на къщата? Може би питам глупости, но не съм използвал водно стъкло за нищо друго освен за формоване, когато бях студент :)
И още нещо. Водното стъкло не беше ли натриев силикат Na2SiO3?
alabal - специалист
Гледам точно на височината на която е петното е дървеното трупче което държи прозореца. То импрегнирано ли е с нещо?
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на външни стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: