• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Не виждам снимките на автора...
Не виждам колко е наклона.
Смесител в близост до плот, пък върху плот - не съм фен.
Представи си, като си измиеш ръцете и затваряш крановете къде ще капе? -имай го предвид.
kozl - майстор
Ако загърбим естетиката за монтаж в наклонената част и това, че смесителя ще стои наклонен....
Като обикалях магазините и гледам смесители с огъваеми тръби. Т.е. може да се моделира формата на тръбата след ръчката. Но наклонен или не смесителя ще работи, а посоката на струята може да се коригира с аератор с ябълковидно съединение.
Обаче не ми е ясно под наклонената част какво е :? Смесителя има нужда от упор, а закачен само за ламарината, което съм виждал при разни мивки озбачава клатене и мърдане на ламарината на мивката.
nikolov333 - майстор
Тази мивка явно е за смесител със стенен монтаж или за по-широк плот..
joroantonov - специалист
Мивка на 50 Санта си е стандарт, по скоро по-малките са рядко използвани. Най-добрите добре си надупчи откъм отцедника и батерията да е върху ламарината. За да не ти се клати много освен фабричния триъгълник може да сложиш и някаква по-голяма основа допълнително. Ако все пак дупчиш плота просто го удължи в дълбочина - до три сантиметра ще ги скриеш с водобрана.
nikolov333 - майстор
Да размера е стандартен, но ако имаше предвиден и отвор за смесител на нея.. :partyman:
miliad - майстор
Мивката е на Икея. Предвидена е за техните плотове с 64 см ширина. За още 30-40 лв автора си избира нещо друго и си решава дилемата.
Иначе разширява плота с летва 2см отзад/ако го е предвидил в проекта разбира се/ и си монтира смесителя на плота, както е на снимката. Сам казва че странично място няма.
Нищо не пречи да отиде пак в Икея, да види мивката на място, да вземе нещо от инвентара на магазина/бутилка ,чаша,смесител или друга щуротия с които са накичени мострените кухни/ и да реши кефи ли го наклона или не.
Отделен въпрос е, че мивката не е оребрена за смесител и може да се гъне. За подложка беше писано вече в горно мнение.

П.С . Авторе, ти на живо виждал ли си мивката?
vilpk - напреднал
нед юли 21, 2019 11:38 ammiliad написа:
Мивката е на Икея. Предвидена е за техните плотове с 64 см ширина. За още 30-40 лв автора си избира нещо друго и си решава дилемата.
Иначе разширява плота с летва 2см отзад/ако го е предвидил в проекта разбира се/ и си монтира смесителя на плота, както е на снимката. Сам казва че странично място няма.
Нищо не пречи да отиде пак в Икея, да види мивката на място, да вземе нещо от инвентара на магазина/бутилка ,чаша,смесител или друга щуротия с които са накичени мострените кухни/ и да реши кефи ли го наклона или не.
Отделен въпрос е, че мивката не е оребрена за смесител и може да се гъне. За подложка беше писано вече в горно мнение.

П.С . Авторе, ти на живо виждал ли си мивката?
Всичко казано по горе е вярно. Да, виждал съм я мивката на живо. Наистина реших да не боря таралежи с голо дупе и взех друга мивка (не-Икеиска) :o

Благодаря на всичко отзовали се !
miliad - майстор
Алилуя!
Най-после някой да си завърши темата със взето решение.
vilpk - напреднал
пон юли 22, 2019 3:00 pmmiliad написа:
Алилуя!
Най-после някой да си завърши темата със взето решение.
Апропо, мивката за която питах я бях видял на живо още преди да пусна темата. Проблема ми беше с мястото, за това се насочих към нестандартни решения. Както и да е, взех друга мивка 750х500, която е една от малкото със ширина 700 - 750 мм (и със нормален отцедник като за размера). Заложих на българското (и не е ИК, но ще спра дотук да не прозвучи като реклама ... :? )

ПС. Хубав форум
  • 1
  • 2

Тема "Инсталиране на смесител върху наклонена плоскост на мивката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: