Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, искам да Ви попитам и да ми дадете съвет колко дебела изолация трябва да си направя за апартамент ЕПК, 6 етаж, изложение север изток, като на север от вътрешната страна има изолация 15 см мултипор плочи, а на изток 10см мултипор плочи, жилището се намира в северна българия, има усвоена тераса на север, с 20см, газобетонни блокчета, зад която е изолацията 15см мултипор. Дайте съвет каква изолация да направя и колко дебела да е външно?
Темата не е за този раздел.
Казусът е интересен, но тук ще се въздържа.
България се пише с Главна буква, дори в края на изречението да е.
нед юли 21, 2019 2:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Темата не е за този раздел.
Казусът е интересен, но тук ще се въздържа.
България се пише с Главна буква, дори в края на изречението да е.
Боже, не ми пиши под публикацията, ако няма да даваш с мнение по нея, или само мина, изсра се колко си „умен” в кавички по български и замина.
Трифон съм.
Темата вече не е твоя. Под коя публикация да пиша?
Надявах се да я боднеш на правилното място, щото имам какво да кажа, но вече не ме вълнува.
Някой се изсрал в къщата ти и добре ще е не само да забършеш.
Успех!
viewforum.php?f=2
MamaMy - майстор
Кръстев, що си мислиш, че някой тук ти е длъжен с нещо? Май нещо си се объркал. Никой тук няма зор да си мъчи мозъка и да ти смята на теб изолации и прочие. Ако имаш нещо да мрънкаш типично по български и да ми казваш, че това е като в български форум, щото видиш ли в американски или руски било различно, мое да пропуснеш. Изтъркано и невярно. С тия лафове излизат всички скръндзи дето не желаят да си платят за консултация и проучване на специализирана фирма. Хората имат техника и са учили не за да ти е безплатно на теб. :)
шоп - майстор
Правилото на Мечо Пух. Слагай повече.

10 см външно стиропор е ОК. Така ще имаш по-топла стена и мултипора ще работи далече от точката на оросяване.
preslav - майстор
пон юли 22, 2019 10:01 amшоп написа:
от точката на оросяване.
А тя се намира къде?
Питам защото в друга тема вече споменах, че с точката на росата се спекулира от много майсторчета, а хората като чуят за роса и веднага си представят мухлясала стена.
Мое лично мнение е, че при такава вътрешна изолация и при условията на многоетажна сграда, външната изолация САМО на един етаж е нож с две остриета и не си заслужава инвестицията.
Пресли, не му се връзвай! Шопа е компетентен по всяка тема.
Тук просто се е сетил за Мечо. Дава мнение бре.
При толкова вътрешна, как да се сложи Мечо-пуховата десетка и по скоро Защо? Пише като професор по многология.
" мултипора ще работи далече от точката на оросяване."
Мултипора, поставен на правилното място и както трябва, няма да допусне точката на оросяване да е на кофти място, Шопе. Сега е на кофти място .....пора.
Вадил съм водата, но маряка не беше прекалил. Вчера ми звънна за решение на друг проблем и може да наснимам, но тази тема трябва да промени местоположението си.
Сърдиткото си е обрал крушите, но ако се върне и си постне питанката на правилното място, ще получи поне един правилен съвет.
Тук изобщо не става дума за платено проектиране и кой знае какви сметки.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон юли 22, 2019 2:48 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
пон юли 22, 2019 1:45 pmpreslav написа:


А тя се намира къде?

Тя не се се намира на едно място. Може да се измества в дебелината на стената или "сандвича"спрямо вътрешната и външна температура и спрямо вътрешната и външна влажност.

Има много калкулатори в нета. Важно е да зададем максимално тежки условия и в бъдещя ще се радваме на топъл и сух дом.

Иначе е точно така. Ако имаме конденз имаме и мухъл. Това, че не го виждаме не означава, че го няма. Мухъла може да е между два слоя. Зад гипскартон, вата стиропор, мултипор и т.н.
шоп - майстор
пон юли 22, 2019 2:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Пресли, не му се връзвай! Шопа е компетентен по всяка тема.
Тук просто се е сетил за Мечо. Дава мнение бре.
При толкова вътрешна, как да се сложи Мечо-пуховата десетка и по скоро Защо? Пише като професор по многология.

Смятам се за компетентен по теми, по които съм чел с месеци и съм работил с елементите, които се цитират.

90% от пишещите наистина "серат" в темата без да са виждали на живо мултипор, не са го пипали пък камо ли да са правили ТИ с него. Други може да не са го виждали и пипали, но задават смислени въпроси:-)

Ако разровим в темите ще видим кой е на всяка манджа мерудия:-)

Тема "Изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: