• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юли 23, 2019 3:24 pmшоп написа:

И последе съвет от мен...никога не влагайте личен труд....
За теб това е само труд, а аз виждаме е'ни хора, дето са ЗАЕДНО. Догодина, с багера, е ясно....
Бях скептичен, по темата, в началото, ама тоя пич ма кефи.
Просто отся няколкото мнения, начати си инструмент и замаа работата.
Другата година местенцето им ще е оазис.
В същото време и не си забрави темата.
Поздрави!
Jacket - специалист
Шопе разбирам какво казваш но понякога нещата не ги гледам по този начин. И аз все си викам много ми е ценно времето, фирмата да се движи, децата да се гледат, ама ей тъй излизат и други неща чат пат, пък покрай моя ентусиазъм и семейството се запали.
Направих си избора и не съжалявам. Догодина (ако се справим с документите) влизат машините, събарят и заравняват всичко без няколко дървета и става едно ново начало. Сега ще си го ползваме като вилно място, мисля че го докарахме до такова за 5 дни работа по 3-4 часа вечер. Бих го направил пак. :partyman:
вт юли 23, 2019 7:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
В същото време и не си забрави темата.
Темите са полезни двустранно. Аз получавам ценни съвети, пък се отплащам с отчет че да може следващия дето му дойде на главата да знае какво го чака :rolleyes:
пет юли 05, 2019 4:12 pmшоп написа:
...
Между другото община София безплатно извозва и рециклира зелени отпадъци.
Ако се хванете на хорото Вие да кастрите, режете, изкоренявате се свържете с общината. Предлагат безплатни контейнри 6 и 8 кубикови за био отпадъци, а ако си плащате данък смет трябва безплатно франко пред имота Ви да дойде камион с щипка да репатрира зелените отпадъци.
При мен всеки месец идва камион с щипка за да извози безплатно био отпадъците.
Това е абсолютна лъжа. "шоп - майстор" откровено заблуждава и подвежда. Преди малко се обадих в инспектората на СО- не предлагат и никога не са предлагали такава услуга, те да извозват безплатно натрупаното количество биоотпадък (отрязани клони, храсти, дървета) пред дворовете Ви
shotik - майстор
вт дек 22, 2020 9:30 amangel6 написа:
пет юли 05, 2019 4:12 pmшоп написа:
...
Между другото община София безплатно извозва и рециклира зелени отпадъци.
Ако се хванете на хорото Вие да кастрите, режете, изкоренявате се свържете с общината. Предлагат безплатни контейнри 6 и 8 кубикови за био отпадъци, а ако си плащате данък смет трябва безплатно франко пред имота Ви да дойде камион с щипка да репатрира зелените отпадъци.
При мен всеки месец идва камион с щипка за да извози безплатно био отпадъците.
Това е абсолютна лъжа. "шоп - майстор" откровено заблуждава и подвежда. Преди малко се обадих в инспектората на СО- не предлагат и никога не са предлагали такава услуга, те да извозват безплатно натрупаното количество биоотпадък (отрязани клони, храсти, дървета) пред дворовете Ви
В София, жк Х Димитър , гр.Банкя, село Мировяне са селища , където зелените отпадъци се извозват от общинска фирма!
В Мировяне всеки понеделник и събота минават и събират оставени пакетирани зелени отпадъци !
На някои места се иска да бъдат в найлонови чували, за по- лесно товарене, аз клони ги нарязвам на около 70 см и връзвам с тиксо или връзки,въженца и ги прибират.
В Мировяне , Нови Искър има и контейнери за "Зелени отпадъци".
До сега не са ми искали пари за извозване!
шоп - майстор
вт дек 22, 2020 9:30 amangel6 написа:
Преди малко се обадих в инспектората на СО- не предлагат и никога не са предлагали такава услуга, те да извозват безплатно натрупаното количество биоотпадък (отрязани клони, храсти, дървета) пред дворовете Ви
Аз вярвам на очите си, а не на телефонно обаждане.
Не само, че извозват зелените отпадъци безплатно складирани на улицата, а веднъж седмично зимният сезон минава камион с механизирана кофа и извозва и сгурията от печки и котли оставена на улицата.
Контейнери за зелени отпадъци има на доста кръстовища в моя квартал, където позволяват условията и на доста площадки. От кмета знам, че са 18 контейнера за квартала. Услугите се извършват от общинска фивюрма за почистване.
За в.з. Панчарево и в чукарите за незаконни къщи това разбира се няма как да стане.

Да обвиниш човек, който не познаваш в лъжа, заблуда и подвеждане ще го пропусна.
Весели празници!
Soviet_Soldier - специалист
Какво извозване на трева, храсти и дръвчета? Хващате, палите и лека-полека ги изгаряте, като са поизсъхнали. Нищо сложно няма, само го правете разумно да не стане беля.
вт дек 29, 2020 12:45 pmSoviet_Soldier написа:
Какво извозване на трева, храсти и дръвчета? Хващате, палите и лека-полека ги изгаряте, като са поизсъхнали. Нищо сложно няма, само го правете разумно да не стане беля.
Не мога да си позволя изгаряне на каквото и да е, в двора или наоколо, докато комшийката си е простряла.....каквото е простряла. Много бързо ще го прибере, а при мен ще дойдат колегите, Рукавишников.
Някъде, ако не пречи на никого, няма опасност, както отбеляза- съгласен съм.
Тук обаче, колегите говорят за контейнери, което предполага населено място. Не е особено приемливо, според никоя общинска Наредба, до колкото си спомням. Поне до преди десетина години пишех и нищо не ми е падало при обжалване.

Да я караме по цивилизовано!
Virtex - майстор
вт дек 29, 2020 12:45 pmSoviet_Soldier написа:
Хващате, палите и лека-полека ги изгаряте... разумно ..
Съвети за палене на отпадъци и "разумно" в едно изречение...шегаджия :-D
Soviet_Soldier - специалист
вт дек 29, 2020 10:10 pmVirtex написа:

Съвети за палене на отпадъци и "разумно" в едно изречение...шегаджия :-D
Аз лично (и не само) така процедирам с растителните "отпадъци" и ми се получава супер. Със съседите проблеми не съм имал, пък и като се замисля, поне от 10-15 години висящо пране по дворовете не съм забелязал. Сушилнята в днешно време не е някаква недостъпна екстра, пък и за щастие наоколо хората не са от най-бедните, явно могат да си позволят да живеят в 21-ви век. Не съм напакостил на никого, щом няма оплаквания.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Разчистване на 1 декар обрасъл двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: