Всички имаме коли, нали ?
Здравейте, моля за информация относно това как родители ми да ми прехвърлят старата си колата на мое име. Ситуацията е малко по-сложна, защото те живеят в Германия и мислят да ми я изпратят с платформа. Тоест ще трябва да се отпише от там но какви документи ще ми трябват пред кат и нужно ли е те да идват? Благодаря ви предварително.
kr1100 - майстор
чет юли 25, 2019 12:48 pmPatrik Blagov написа:
Здравейте, моля за информация относно това как родители ми да ми прехвърлят старата си колата на мое име. Ситуацията е малко по-сложна, защото те живеят в Германия и мислят да ми я изпратят с платформа.
Да проверят какви такси ще платят там при продажба на теб или при дарение / т.е. кое е по-изгодно за тях/.
Пр. договор за продажба на теб на мин. цена - знаят ти личните данни/. т.н. /https://www.google.com/search?q=Kauffer ... APiJ-ksAU/. Отписват автомобила тамсело, община ,град/ Товарят го и ти изпращат и договора и талона на автомобила.
Тука не е необходимо да идват те.
С договора ,стария талон и автовоза на опашката пред КАТ.
Има посредници за оформяне на документите и регистрацията на автомобила с/у определена сума.

П.П> и попълни профила си от кой град си.
Димитър Димов - специалист
С риск да бъда оплют ти давам съвет: всеки един авто джамбазин ще ти каже какво е нужно.
torbalan - Дървен философ
пет юли 26, 2019 1:25 pmДимитър Димов написа:
С риск да бъда оплют ти давам съвет: всеки един авто джамбазин ще ти каже какво е нужно.
И джамбазите, а най-добре КАТ...
VLADO66 - майстор
В договора за дарение или продажба няма смисъл да се лъже за цената на колата, щото нашите нотариуси вадят Швакето и си взимат каквото им се полага.
plamen6703 - майстор
Нашите нотариуси са непричом към такива автомобили и не се търси нотариус!
В случая автомобила се сваля от регистрация от родителите на младежа в Германия, в едно с документите за собственост /малък и голям "бриф"/ се товари на платформа и се докарва в БГ. Дали родителите му ще изпратят готов "Кауфентраг" или ще го попълни в БГ е въпрос на избор. С готовия "Кауфентраг" и документите за собственост плаща "екотакса", сключва ЗГО и с платформата позиционира автомобила пред каналите на КАТ за първоначална регистрация в БГ!
Пътеката е утъпкана, около повечето поделения на "КАТ" има фирми за плащане на всички такси и сключване на застраховки, собственика излиза с готов набор документи необходими за регистрация на поредният "нов" внос автомобил! :partyman:
Димитър Димов - специалист
пет юли 26, 2019 3:09 pmtorbalan написа:
пет юли 26, 2019 1:25 pmДимитър Димов написа:
С риск да бъда оплют ти давам съвет: всеки един авто джамбазин ще ти каже какво е нужно.
И джамбазите, а най-добре КАТ...
Ставаше дума точно за това.Вместо да питаш незнайни люде,отиваш при знаещите и си решаваш проблема.
kr1100 - майстор
plamen6703 Пламен е прав,че тука нотариуси нямат никаква нужда да се занимават.По добре дай някой лев вместо 2 дни да висиш в КАТ.
Проблема е тука с бюрокрацията и опашките.
Добре е в немския талон да има написано кое евро е автомобила, че тука праскат звездички за категория и не се занимават
jekasus - майстор
Димитър Димов написа:
авто джамбазин
Това са най-добри адвокати за тази работа.
При определен бюджет, може и без опашка пред касите да стане...

Тема "Регистрация на кола от Германия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: