Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
miro2210 написа:


Е не е абсолютно буквално един след друг но не съм му давал много почивка :cool:
И не ,не съм ползвал ъглошлайфа около него,всичко си беше нарязано предварително.По принцип уважавам машинките ,но не трябва да забравяме ,че трябва те да ни служат а не ние на тях.Другото нещо което е ,както ми каза друг колега от форума-машина е,техника е и може да даде дефект и като нова.
А другото което пък аз казвам е ,че може би този ще бъде учебния,а следващия може да е от хубавите предложения в тази тема...
А какво казаха от сервиза :?:
miro2210 - помощник
Е това вече не знам,аз го върнах в магазина.Магазина продава и други машинки(строителни) и разполага със сервиз за тях но специално за електрожена ми казаха,че ще ходи в специализиран сервиз.Тъй като бил по-особен вид машина и трябвало да се ремонтира от специалист в тази област...та днес трябва да са го изпратили към сервиза...и така
Ще пиша като го върнат,ако го върнат.Да не вземат да ме обвинят в нещо ,че аз съм виновен
Последна промяна от miro2210 на чет юли 11, 2019 11:17 pm, променено общо 2 пъти.
agj - майстор
чет юли 11, 2019 10:40 pmmiro2210 написа:
Е това вече не знам,аз го върнах в магазина.Магазина продава и други машинки(строителни) и разполага със сервис за тях но специално за електрожена ми казаха,че ще ходи в специализиран сервиз.Тъй като бил по-осбен вид машина и трябвало да се ремонтира от специалист в тази област...та днес трябва да са го изпратили към сервиза...и така
Ще пиша като го върнат,ако го върнат.Да не вземат да ме обвинят в нещо ,че аз съм виновен
Със сигурност ще ти го върнат !Дали поправен или нов - зависи от повредата,а и от сервиза!А повредата наистина е странна!
miro2210 - помощник
Здравейте.
И така ,взех си електрожена от "ремонт" :-D
С констатация от сервиза,че е абсолютно изправен.Търговеца и той ми каза ,че го е пробвал преди да го изпрати и уж всичко било наред.Но все пак го е изпратил.
В протокола от сервиза като забележка са записали следното:
"""Работете с електроди за постоянен ток и напрежение на запалване по-голямо от 50%""
Също са ми написали кога трябва да се включи вентилатора и констатация за щипката на масата,че е с няколко точки стопено.Ама това с масата е неизбежно,там почти винаги си има леко пляскане докато залепи и така...аз до сега не съм виждал безупречно запазена щипка.
Е наистина работи ,пецнах 2 железца и всичко е точно за сега.Даже и не бие ток от кабела на масата :-D
Някой ще ми обясни ли ако ако може за електродите за прав ток какво значи,кои са,какви са(може и с някой линк разбира се пък аз ще си ги търся)
И за това напрежение също, какво значи по-голямо от 50% ?
Аз ако сега не успея ще се опитам да се свържа със сервиза в понеделник да питам дали въобще са го отваряли.Реално ако наистина е работел когато са го тествали преди евентуалния ремонт и аз не виждам смисъл.Също не се съмнявам в компетентноста им най-яече защото не съм имал работа с тях.
Обаче аз си знам как ме раздруса тока и аз видях,че отпред през единия вентилационен отвор излязоха искри, разбирасе с малка експлозия.И по ламарината и около гнездата за кабелите имаше опушено.Което опушено от сервиза дори не са почистили(не знам длъжни ли са) и дали въобще са го видели.
И това е..."след ремонта'' ,аз не си го обяснявам... :?
Passa - специалист
На мен тези препоръки ми звучат глупаво.
Електроди за постоянен ток....... и рутиловите и базичните се топят с постоянно напрежение. А само базичните (стоманени) са само за постоянно.
С тях се работи по трудно и са безмислени когато се заварява винкел на асмата.

Второто изискване аз него разбирам. Да ти го обяснят тези които са го препоръчали.
Lutchezar - майстор
На опаковката на електродите е означено дали е за прав, променлив или за двете, ако е прав дали е за минус или за плюс, има и от двата вида.
miro2210 - помощник
пет юли 26, 2019 8:02 pmPassa написа:
На мен тези препоръки ми звучат глупаво.
Електроди за постоянен ток....... и рутиловите и базичните се топят с постоянно напрежение. А само базичните (стоманени) са само за постоянно.
С тях се работи по трудно и са безмислени когато се заварява винкел на асмата.

Второто изискване аз него разбирам. Да ти го обяснят тези които са го препоръчали.
Да,да ще звънна аз за обяснение относно напрежението и електродите .Но другата седмица,че днес не остана време.Благодаря ви за информацията и на колегата с долното мнение.Почвам да схващам вече горе-долу :roll:
Passa - специалист
По кутиите пише много неща. Те са ориентировъчни и препоръчителни.
kuger - майстор
Помоли ги да ти обяснят какво означава "напрежение на запалване по-голямо от 50%", и от какво да е по-голямо!
agj - майстор
пет юли 26, 2019 8:02 pmPassa написа:
На мен тези препоръки ми звучат глупаво.
Електроди за постоянен ток....... и рутиловите и базичните се топят с постоянно напрежение. А само базичните (стоманени) са само за постоянно.
С тях се работи по трудно и са безмислени когато се заварява винкел на асмата.

Второто изискване аз него разбирам. Да ти го обяснят тези които са го препоръчали.
Извинявай ,но те и твоите препоръки не звучат много .....точно :-D

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: