Всичко за дърводелството
vkpd - напреднал
Здравейте.
Обмислям покупка на диск за циркуляр за рязане на профили за рамки от дърво и полистирен с дебелина 1-2см.
Спрял съм се на два варианта:
- REXXER RG-08-452 / Ø 210x1.4x30 mm , 100 зъба
- Bosch, 210x2.4/ 1.8x30, 64 зъба
и двата за алуминий.
Целта на задачата е възможно най-чист ряз. Доколкото знам - колкото повече зъби има диска, толкова по-добър е разрезът.
Въпросът обаче е, че едното е Бош, другото неизвестна за мен марка.
Молбата ми към вас е да ме посъветвате - при тези две опции - на кое да се доверя - на марката и по-малко зъби, или на неизвестното с повече зъби :)
Предложение за по-добър от въпросните в ценови диапазон 30-40лв също е добре дошло, имам циркуляр Einhell 210x30.
Много благодаря !
EDI - майстор
REXER е полска марка консумативи, качеството бива, ползвам чат пат няколко фрезера за оберката.Вземи си БОШ-а, 64 зъба стигат, 100 вече са много, може да прегрява детайла.
Илчо Илиев - майстор
Колега, нали се сещаш,че трион на тая цена няма как да е Бош.....
Цената на истински трион с такива размери започва с 100,а често и с 200,но за любителска работа , без особени изисквания, и тия ще станат...
Само,че ти искаш перфектен срез....
При евтините триони проблема е,че са тънки,а видите често запоени както дойде, и двата фактора са причина за "надраскване" на среза...
Дебелината и дължината на детайла също оказва влияние на чистия срез...
Многото зъби не винаги гарантират добър срез, при напречно рязане...да,но при надлъжното става проблем...
Потърси из продавалниците за някой трион, ползван,но истински...
Друг вариант е да видиш на Пилана , имам техни триончета и работят много добре и са на поносима цена...
п.п. Не си писал от къде си, ако си ми наблизо, мога да ти демонстрирам разликата в трионите...
vkpd - напреднал
Хм, и това е вярно. Бюджетът не предполага особено качество.
Проблемът с втората ръка е, че като общо циркулярът ми е любителски и професионални дискове с размер 210 са доста трудно намираеми.
В продавалниците има само едно ставащо - това: https://www.olx.bg/ad/przisa-nemski-dis ... 364e77221e
Дали си струва да го пазаря изобщо?
Той пък е със 112 зъба, май прекалено вече става :)
Илчо Илиев - майстор
Този който си показал не става,най-малкото е без видии,а за броя зъби.....
Виж какво предлагат Пилана,не можах да изровя ценовата листа,но при този размер цените не са страшни...
Има на твоя размер с различен брой зъби, не се заблуждавай,че многото зъби гарантират гладъг срез, аз бих взел нещо средно, понеже ще имаш и надлъжно и напречно рязане,а да не вземаш 2.....
Има и добри триони,макар да са привидно менте, аз набарах на битака едно трионче,ако не се лъжа е Макита или Хитачи, има 2-3 зъба избити,но за 1 лв...... :lol: ,е и 5 лв за заточване...

http://www.pilana.com/bg/tsirkulyarni-t ... ki-mashini

п.п.Отвори полето с доп. информация в дясно под карето с данните...
Buliviv - специалист
съб юли 27, 2019 2:09 pmИлчо Илиев написа:
Колега, нали се сещаш,че трион на тая цена няма как да е Бош.....
Цената на истински трион с такива размери започва с 100,а често и с 200,но за любителска работа , без особени изисквания, и тия ще станат...
Само,че ти искаш перфектен срез....
При евтините триони проблема е,че са тънки,а видите често запоени както дойде, и двата фактора са причина за "надраскване" на среза...
Дебелината и дължината на детайла също оказва влияние на чистия срез...
Многото зъби не винаги гарантират добър срез, при напречно рязане...да,но при надлъжното става проблем...
Потърси из продавалниците за някой трион, ползван,но истински...
Друг вариант е да видиш на Пилана , имам техни триончета и работят много добре и са на поносима цена...
п.п. Не си писал от къде си, ако си ми наблизо, мога да ти демонстрирам разликата в трионите...
Freud -това са дисковете. От истински по - истински. И цените им не започват баш от 100 лв.
В английските сайтове се намират добри предложения.
Спрямо тях Пилана никакви ги няма .
vkpd - напреднал
Това вече отива във висшата лига.
Малък ми е майсторлъка за подобна техника :)
пишман_майстор - майстор
https://bazar.bg/obiava-19554935/disk-z ... iar-przisa , но е 200мм външен. Ще има вероятно недоизрязване в края на детайла, което може лесно да се коригира с настройка или с подлагане на подходящ детайл . Това ако е тип пендула.
За другите няма особено значение, дали ръчен , дали е тип "маса" и т.н. .

Тема "Моля за съвет за диск за циркуляр." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: