Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
emsy - специалист
Здарвейте,
В общото мазе в блока, е станало свърталище на бълхи.
Много гладни, като вляза и са секунди краката ми почерняват.
Близам бос до коленете и после вън ги изтръсквам и мачкам на воля :)

Майтапа на стана, незнам вече скакво да пръскам.
Пробвах всякакви прехвалени препарати, като Фендона, Айкън , разни спрейове , райд и подобни. Слагах повишени дози , пръскам с пръскачка ( ръчна с помпа 2 л),
но няма никакъв ефект.
На другия ден все едно че са още по-озверели.
Не умират, не бягат.

Кажете с какво мога да ги обработя, което го продават и има на пазара?
Помещението е 20 кв.м пода е пръсто- циментен.

На края ще напръскам с нафта и ще драсна клечката, лошото е че има дърва и разни натурии
:-D .
krasi92 - майстор
Фирмите за дератизация знаят как да се справят ако се обърнете към някоя от тях
emsy - специалист
Е то е ясно, за тях.
Ама не сме в голям град и при нас няма такива, наблизо :)
Kumay - майстор
Питай някой ветеринар. Взимал съм едно прахче, което се разтваря във вода и съм пръскал за кърлежи. Може да има и за бълхи.
plamen6703 - майстор
съб юли 27, 2019 10:04 pmemsy написа:
Майтапа на стана, незнам вече скакво да пръскам.
Пробвах всякакви прехвалени препарати, като Фендона, Айкън , разни спрейове , райд и подобни. Слагах повишени дози , пръскам с пръскачка ( ръчна с помпа 2 л),
но няма никакъв ефект.
На другия ден все едно че са още по-озверели.
Не умират, не бягат.
Майтапа настрани, но не знаеш как да пръскаш срещу бълхи :)
Акъла те лъже, ако мислиш, че бълхите са само в общата маза, бълхите са във всички мази и ако се пръска трябва да се пръска срещу бълхи във всички мази, коридори и се почва още от входа за мазите. Само тогава може да имаш резултат от пръскането, пръскането на "парче" е само пръскане на пари. Хубаво е също да нямат достъп бездомни котки до мазите, които допринасят за притока на бълхи :)
Успех! :partyman:
MamaMy - майстор
Аз ползвам това. Няма проблем даже и за открити терени. Пръскам двора и улицата както и местото където спи кучо.
Lutchezar - майстор
Точно и аз щях да препоръчам същото. Пробвах какво ли не, само това работи. Но пръсках всеки ден в продължение на седмица. Всяка хоризонтална повърхност. И всичко се вдига от пода.
Има го във ветеринарните аптеки ампули от 4 мл за 1 литър.
andy_forresite - майстор
Преди години такива инсекти ме ядосаха, взех газовата бутилка с горелка, съблякох се по плувки и Огън. След това изпръсках 15 л с гръбна пръскачка течен предозиран разтвор (не помня името, но бяха 5 шишенца по 10 мл черни с оранжев етикет за всякакви буболечки) и от яд смесих с раундъп че имаше и треволяци за махане. Това беше в селски двор, където са се отглеждали кози. Имаше и склад с дърва и пръсках и там. Чух че имало пак в този двор, но само по няколко заблудени бройки. Не те изяждат жив. Тоя парещ сърбеж не може да се обърка. Избий гадините!
hidrazin - майстор
съб юли 27, 2019 10:55 pmMamaMy написа:
Аз ползвам това... Пръскам двора и улицата както и местото където спи кучо.
+1
Така е. Личи си дори по снимката на кучето от аватара.
Такива очи има само по филмите на ужасите. :-D
Даже и не ми се мисли твоите на какво мязат.... :lol:
:partyman:
wanderer - специалист
препарат с циперметрин, демек нуреле от агроаптеката върши идеална работа, но при нападение като твоето в много завишена доза. 50 мл. за 5л. разтвор, работи гарантирано, но смрадта след това за цял месец е ужасна. пръска се пода и около 60 см от височината на стените. най ефективно става кога хайваните се хванат във фаза "скок". от един човек дето това му е работата ги знам тези неща... и за да пиша съм го пробвал разбира се. но наистина обработката трябва да е тотзлна за всичките мазета.

Тема "За Упорити бълхи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: