• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 29, 2019 2:27 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
интересуваме кой вид храст е подходящ за направа на жив плет и да е вечн зелен. Също така искам да е широколистен. За това туите отпадат. Трябва ми за малко пространсто с обща дължина около 4-5 метра. Лигуструма също не става, защото макар и да го рекламират каот вечнозелен, по нашия край листата през зимата опадат(поне на тези, засадени от общината в общинските градинки и площадки).
Има листопаден лигуструм и нелистопаден. Внимавай като пазаруваш. В Русе е пословично студено, та и ние си имаме оплешивели плетове и зелени също....
Нищо друго не расте толкова бързо
nautilus33 - майстор
Твоят на колко години е и горе-долу каква височина? И само един вди ли е? За да не се окаже, че съм поръчал такъв, който през зимата окапва :) Ако реша да опитам с лавър, де? Защото в интернет ми излизат различни нюанси на зелено, като гледам жив плет от лавър.
muhala - майстор
пет мар 29, 2019 2:27 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
интересуваме кой вид храст е подходящ за направа на жив плет и да е вечн зелен. Също така искам да е широколистен. За това туите отпадат. Трябва ми за малко пространсто с обща дължина около 4-5 метра. Лигуструма също не става, защото макар и да го рекламират каот вечнозелен, по нашия край листата през зимата опадат(поне на тези, засадени от общината в общинските градинки и площадки).
Аз в София насадих лугуструм закупен от Бриколаж и две зими не е окапал.
nautilus33 - майстор
А имаш ли представа кой вид е, защото доколкото съм чел, са няколко.
muhala - майстор
съб мар 30, 2019 8:58 amnautilus33 написа:
А имаш ли представа кой вид е, защото доколкото съм чел, са няколко.
Ето такива са му листата.
Ligustrum ovalifolium мисля, че е.
Изображение
nautilus33 - майстор
На този, който взех май са малко по-светли, но не мога да преценя от снимката. Ще го видя тази зима какво ще стане. Че му е първа.
ПП някой има ли представа дали, ако изкореня някои от храстите и ги засадя другаде, ще се хванат отново. Засаждани са през есента 2018. Просто половината ги засадих от грешната страна, и трява да ги преместя с около 30-40см.
Можеш спокойно да си преместиш храстчетата. Най-добре е есента(или пролетта, но трябва повече да поливаш), края на септември/октомври. Малко подрязваш тънките разклонения на корените, подрязваш и клончетата, копаш дупките, слагаш харсталака, затъпкваш добре пръстта(да не останат корените в някой въздушен джоб), поливаш обилно и :thumbs: :thumbs: :thumbs:
  • 1
  • 2

Тема "ограда-жив плет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: