• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Благодаря
Hoвoceлckи - майстор
Малко си ремонтирах поста :-D
hidrazin - майстор
чет авг 01, 2019 7:46 pmnautilus33 написа:
Един въпрос- няколко човека вече ми казват, че знаят, че ашлайдисването се прави сега, лятото. През юли/август.
Излъгали са те. Лично пробвано.
Три години бичих на зелено асми - по 30-ти а всяка година.
Резултат - кръгла НУЛА.
После на калем, на пролет.
Първата година 100% успеваемост (на начинаещия).
И от там до сега никога по-малко от 60-80%
Никога повече на зелено!!!
:partyman:
Гост - специалист
hidrazin написа:

Излъгали са те.
Не са го излъгали. Хората го правят и се получава. С това, че при теб нямма резултат- нищо не доказваш, освен това, че ти самия не умееш да го направиш.
Аз като не умея да заварявам алуминий- да почна да твърдя, че алуминий не се заварява ли?
hidrazin - майстор
И това го има. Има и друго. За мен лично метода с калем е по-лесно усвоим от начинаещи градинари.
А метода на зелено вероятно са го измислили мързеливите градинари.
Тези които ги мързи и все забравят да си отделят и съхранят калеми... :-D
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
На калем имам много облагородени дръвчета. Не се занимавам със съхраняването на калеми (освен в особени ситуации). Отрязвам си калеми и присаждам същия ден. Почти винаги има подходящи леторасти. Лоза - никога не ми се получи, а съм правил немалко опити. Първоначално се прихване, развие се и после изсъхне.
Имам познат, който присажда само на спяща пъпка с много добра успеваемост. Той никога не присажда на калем.
vlax - майстор
съб авг 03, 2019 12:46 pmHoвoceлckи написа:
..... Лоза - никога не ми се получи, а съм правил немалко опити. Първоначално се прихване, развие се и после изсъхне.....
Така стана и при мен тази година.
:-D
mavryt4o - майстор
съб авг 03, 2019 11:40 amГост написа:
hidrazin написа:

Излъгали са те.
Не са го излъгали. Хората го правят и се получава. С това, че при теб нямма резултат- нищо не доказваш, освен това, че ти самия не умееш да го направиш.
Аз като не умея да заварявам алуминий- да почна да твърдя, че алуминий не се заварява ли?
И аз съм така с чугуна :lol:
miroki - майстор
Тази година и аз съм кръгла 0 с лозите. Дали защото мъча мерло върху липа (или отел)...
Градушката е уцелила 3 калема и ги е счупила.
nautilus33 - майстор
пон апр 15, 2019 9:21 pmshotik написа:
пон апр 15, 2019 8:44 pmDjack написа:
Поздравления друже, определено е по-малко рисков (за дърветата) този метод според мен! :partyman:
Благодаря !
Аз съм на същото мнение, защото баджанака отдавна се занимава с ашладисване , но твърди , че трябвало да се допират корите на основата и калема и ако не са с еднакъв диаметър не ставало.
Може и да е така, не съм се занимавал и не знам.
За мен е интересно и за него учудващо , че не на отрязано клонче, а дори на дебел клон от страни се пробива и се забива калема като пирон.
Даже на втората снимка се вижда как на дебело отрязано място , съм пробил два отвора и са забол два калема , а на четвъртата снимка на клон отстрани и само с овощарска замазка съм намазал.
Аз мисля ,че така по лесно соковете на дървото/растението / ще преминат в калема.
Ами ще следя какво се случва и ще пусна снимки след някой ден, когато разцъфтят пъпките.
Даде ли резултат ашлайдисването с винтоверт,че гледам не си писал след?
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: