Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте, аз и моя мъж решихме, че е време да направим освежителен ремонт на апартамента, но имаме също така и да съживим холовата секция, като за целта решихме да се допитаме до вас поради това че сме нови в това начинание. Искаме съвет с каква боя да е боядисаме, как да премахнем лайсните от вратички те и с какво да запълни дупките от самите лайсни, и по какъв начин може да е разчупим за да стане една съвременна секция. Благодаря на всеки един от вас, който ще ни помогне. ❤️🙂🙃
Прикачен файл:
received_582303815632538.jpeg
received_582303815632538.jpeg (92.94 KиБ) Видяна 1485 пъти
plamen6703 - майстор
Стела, секцията ви за годините си е ОК, каквото и да се опитате да "подобрявате" по външният вид, да не говорим за махане на лайсни и боядисване, ще я съсипете. Това е мое лично мнение, аз ненавиждам секция и нямам в дома си такова нещо, но като гледам вашата все едно съм при мама и тате :)
Успех! :partyman:
iliya_i - майстор
съб авг 03, 2019 3:00 pmStela1090 написа:
….как да премахнем лайсните от вратички те ....
Ако си направите труда да отворите една вратичка ще видите как да ги махнете. Дръжката (пластмаса) е захраната с два винта, двете крайни ъгълчета (пластмаса) с още по един винт. Белите летвички между тях не са захванати никак. Държат се само на ръбовете на пластмасовите части.
Според мен с боя ще стане мазало. По-добре облепяне с фолио. Но е голяма играчка.
vlax - майстор
Тъй както си го намислила няма да стане или няма да стане хубаво.Секцията си е добре и запазена и ако ви харесва я оставете така.Ако все пак искате промяна може да поръчате при майстор дърводелец/мебелист нови челни плоскости/вратички в цвят който Ви харесва и се връзва наоколо,това съм го виждал на живо и все пак освежава.
:partyman:
naster - майстор
може да е разчупим

Баща ми в зората на 90-те реновира подобна секция с кит, боя с перла в различни цветове, но резултатът беше добър 3-4 години. После се залющи, пантите изпуснаха от талашита...

За мен тя има място само в супер автентичен интериор, някакъв ретро дизайн, който цели нещо оригинално, например стил Ракета Ракия Бар, ако го познавате
lyubohar - майстор
Ако беше обзавеждане на детска стая щях да предложа боядисване с автомобилна боя.
Навремето (около 1990г.)го правих това упражнение.
Иска се компресор,хубав пистолет и място.И една стая само за това.
Матиране на повърхностите и пръскане.Едно дървено магаре и повечето части хоризонтално.
Стана много здраво имайки в предвид,че деца живееха.
Но на тези холни секции няма да им отива.
Изглеждат запазени и не си струва играчката.
И с фолио няма да стане добре.Скоро ще почне отлепване,лющене и ще отидат на боклука.

Тема "Съживяване на старата секция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: