Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
нед авг 04, 2019 9:51 amESPACE написа:
В такъв случай значи изключването на съседния предпазител е свързано с друг проблем и не би трябвало да има връзка с настоящия. Но все пак когато дойде техник му го кажете да има едно наум. Оставете го фирмения сервиз, извикайте пак човека който го е свързвал и му обяснете проблема. Той би трябвало да се чувства съпричастен и да свърши работа.
При липсваща нула е възможнио да се затвори веригата през консуматора на другия предпазител. Трябва да се оправят навсякъде връзките по нулата. Тук няма да може да изгадаем всички варианти.
moimoimoi - майстор
жуженето,искренето и загряването са в резултат на протичането на ел.ток .
трябва да се установи от къде идва този ток.това става с мерене на ток, и включване и изключване на различни предпазители за да се установи включването на кой предпазител създава проблема, и после по съответната кабелна линия се проверява за неизправности
DMN - майстор
moimoimoi написа:
трябва да се установи от къде идва този ток.това става с мерене на ток,
Аааа...абсолютно си прав, с едно две измервания може да се разбере много и в този случай. Като например, дали токът в захранващите проводници фаза и нула към бойлера е един и същ и в двата, щото ако взема нула през шпилките, токът в двата проводника няма да е един и същ, в нулевият захранващ проводник токът ще е по-малък и т.н. възможности няколко.
Ама...нали видя докъде стигна темата с трафа за точковото заваряване и измерванията...я, я, по-добре без такива вече, кой с какво измервал, къде го измервал.... :-D
:partyman:
ESPACE - майстор
нед авг 04, 2019 10:03 amzz_stefanov написа:
При липсваща нула е възможнио да се затвори веригата през консуматора на другия предпазител.
Драсни една схемичка, че нещо не мога да си го представя как ще стане
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
съб авг 03, 2019 10:33 pmdivne55 написа:
... Преди известно време започнах да чувам жужене от бойлерното табло, когато бойлерът се пускаше, таблото се нагряваше.
...Преди 10-тина дни обаче се появи жужене от вътре, което не можахме да идентифицираме. Уж е вързан нормално от електронетхник и долу по електрическата част не се вижда нещо да е неправилно. Чак днес го видях да искри горе при болта, където е захванат ...
Доколкото разбрах имате външно табло, което първо е почнало да жужи и да се нагрява.
Не би трябвало да се нагрява!!! - значи има лоши връзки там, на нулата поне!
Колкото и да е цъфнал нагревателя, ако има добро зануляване ще изключи предпазител, няма да църка там.
Защо изключва другият обаче?
Може да няма връзка.
Може и да има - кабела да прави утечка със шпилката за закачане или да минава през бойлерното табло и там да има проблем.
Трифазно ли е захранването ви?
Lutchezar - майстор
нед авг 04, 2019 12:39 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Трифазно ли е захранването ви?
В началото пише че е двупроводна мрежата
d
Последна промяна от hrisicb на нед авг 04, 2019 6:10 pm, променено общо 1 път.
moimoimoi - майстор
а сега като си изключила двата предпазителя други проблеми забелязваш ли в жилището? като премигващи лампи?
zz_stefanov - майстор
нед авг 04, 2019 11:27 amESPACE написа:
нед авг 04, 2019 10:03 amzz_stefanov написа:
При липсваща нула е възможнио да се затвори веригата през консуматора на другия предпазител.
Драсни една схемичка, че нещо не мога да си го представя как ще стане
Сори, няма как да стане това. Възможно е само ако предпазителите са на различни фази. :)
tzetz009 - специалист
нед авг 04, 2019 8:49 amhrisicb написа:
Въпросът беше зададен от сина ми , те да се включа и аз. Изобщо не мисля, че проблемът е за направи си сам...... Предния бойлер си го монтирахме сами и аз съм го подвързала електрически, нямаше проблеми, освен някои клеми дето нагаряха.
:? Едно на десет милиона и нещо е шанса майка и син да се срещнат в този форум и да пишат в една тема !!! Баща и син - по "иди-ела" !

Отивам да си настържа едно колче за шопската салата !

А пък и Дунав мост-Едно е далеч' !

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Бойлер - жужи и искри при планката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: