• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
blago74 - напреднал
Здравейте, даите идея за сензор за светлина. По точно ,когато сензора регистрира светлинен поток да го регистрира но да има и звукова сигнализация.
шоп - майстор
Напиши в базар бг: детектор на звук и светлина и ще видиш какво се предлага.

за 5 лева си купуваш сензора, а каква верига ще затваря не е проблем да е осветително тяло, звънец, зумер, аларма и т.н.
blago74 - напреднал
Благодаря, ще проверя
blago74 - напреднал
Здравейте,попадна ми това самоделно устройство. Играе ролята на сензор за светлина. Ако някой се сеща как е направено.

Прикачен файл

IMG_20190804_154205.jpg
blago74 - напреднал
нед авг 04, 2019 3:45 pmblago74 написа:
Здравейте,попадна ми това самоделно устройство. Играе ролята на сензор за светлина. Ако някой се сеща как е направено. Захранването в 9 v.
blago74 - напреднал
нед авг 04, 2019 3:46 pmblago74 написа:
нед авг 04, 2019 3:45 pmblago74 написа:
Здравейте,попадна ми това самоделно устройство. Играе ролята на сензор за светлина. Ако някой се сеща как е направено. Захранването в 9 v.

Прикачен файл

IMG_20190804_154752.jpg
blago74 - напреднал
Изглед от другата страна.

Прикачен файл

IMG_20190804_154926.jpg
ESPACE - майстор
Аз се сещам. Направено е с дискретни елементи запоени на печатна платка в китайски цех. Оригинално е било терморегулатор, но са сменили термистора с фоторезистор и е станало датчик за осветеност.
Последна промяна от ESPACE на нед авг 04, 2019 4:20 pm, променено общо 2 пъти.
nikolov333 - майстор
Туй май е правено да не те хванат за онуй.. :-D :lol: :lol: И от къде ти попадна не каза.. :wink:
blago74 - напреднал
нед авг 04, 2019 4:19 pmnikolov333 написа:
Туй май е правено да не те хванат за онуй.. :-D :lol: :lol: И от къде ти попадна не каза.. :wink:
Направено е под всякаква критика. От фейса но не казаха как е направено
  • 1
  • 2

Тема "Сензор за светлина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: