• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет май 16, 2019 3:46 pmkaptagona написа:
Aкак се почиства шнека? Че аз не съм го чистил 2 години.И нещо друго чистили се освен пепелниците.Нещо разглобява ли се.Че някой разправяше да се разглобяват капаците. :weedman:
Здравейте и аз това искам да попитам. Трябва ли нещо допълвително да се разгобява? Благодаря.
Здравейте,
Бих желал да ви помоля за малко помощ. Наскоро взехме пелетна камина Алфа плам комо 21 и в момента сме в етап на търсене на правилните настройки. Момчето което дойде да обясни как се използва камината каза, че е по-добре да видим в интернет :).
Системата в момента е следната:
1. Системата е отворена (има разширителен съд, където при необходимост да се изхвърли вода на тавана - най-високата точка на парното)
2. Отопляваме 2 етажа
3. Темп на стаята 30 градуса, на водата 63
Когато пусна печката започва да се образува въздух по радиаторите на 2-рия етаж. Започва да шуми повече водата по тръбите заради въздуха.
Преди бяхме с онези сръбските готварски печки, като системата просто я преправихме и я сменихме с тази камина. Преди не е имало такъв проблем с въздуха.
Моля за съвети, благодаря!
filmatoplo - майстор
:wink: И аз гледам в интернет .
bmahob - майстор
Това за настройките в нета е пълна глупост..... А за въздуха не знам виж на коя степен е помпата. А що не направихте затворена система, камината си има расширителен съд
нед авг 04, 2019 5:17 pmbmahob написа:
Това за настройките в нета е пълна глупост..... А за въздуха не знам виж на коя степен е помпата. А що не направихте затворена система, камината си има расширителен съд
Ми то тука е нета бре, кажи му на човека, поне ги разбираш тея камини!
bmahob - майстор
В темата съм качил описание на български и кое за какво се пипа , ако има конкретен въпрос шъ помагаме :-D
Ивелин Петров - специалист
bmahob , по всяка вероятност в петък разглабям камината за основно почистване, както беше качил снимките по-назад от сръбският форум. Ако счупя нещо ще питам :-D
bmahob - майстор
Има снимки как и аз съм я разглабял, няма да счупиш прости трябва бавно и внимателно! Най-големия зор беше да махна предната декоративна рамка, отдолу има шлици в които влиза към дъното............. един вис се нахлузва............ абе малко на магия става,. Аз исках да си направа турболатори в късите тръби като хората с почистващ механизъм ама ме мързи да я разглабям...абе един ммързел ме е налазил......... :-D Помня че отгоре имаши незначително количество пепел според мен не енужно да се разглабя там всяко лято, достатъчно е долните камери+четкане на тръбите
Ивелин Петров - специалист
Благодаря! Винаги в помощ ;) Аз съм с коммо 15, т.е. турболаторите са си с пружини, но все пак едва ли всичко пада :-D
bmahob - майстор
вт авг 06, 2019 12:43 pmИвелин Петров написа:
Благодаря! Винаги в помощ ;) Аз съм с коммо 15, т.е. турболаторите са си с пружини, но все пак едва ли всичко пада :-D
То и мойтабе с пружини но в тях сложих усукана лайсна и подобри нещата, аз имах предвид в отворите над пеща, там няма нищо заводско
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: