От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте. Имам нужда от малко помощ, сътворих това захранване
Изображение
Прикачен файл:
1.2-36v-5a-adjustable-power-supply-with-lm317.png
1.2-36v-5a-adjustable-power-supply-with-lm317.png (41.53 KиБ) Видяна 1697 пъти
Захранвам го с 26 волта, но се регулира плавно, само до 16 волта, и слет това скача директно на 24,някакви идей къде бъркам.
Поздрави.
kozl - майстор
Това без товар лие?
Ако да Вероятно се отпушва Q1.Като махнеш транзистора пак ли е така?
Може и потенциометъра да е неподходящ.
muhala - майстор
Направи тази схема. По-лесна е и е дурако устойчива. Може да махнеш диода на базата на транзистора.

Изображение
gogo7777 - майстор
Смени R3 с 200 ома. Потенциометъра в схемата е свързан като реостат. Или си поиграй със стойностите му или го смени с качествен. Сложи между него и земя резистор 100 ома.
tzetz009 - специалист
:? Аз я сравних схемата с други подобни . Според мен R1 е с доста голяма стойност , а R2 е буквално излишен ( и тази схема е една от малкото , в които е вмъкнат )!

:partyman: :partyman: :partyman:
plamen6703 - майстор
нед авг 04, 2019 8:53 pmReboldi написа:
Здравейте. Имам нужда от малко помощ, сътворих това захранване
Захранвам го с 26 волта, но се регулира плавно, само до 16 волта, и слет това скача директно на 24,някакви идей къде бъркам.
Поздрави.
Никъде не бъркаш, просто опитай да подбереш потенциометъра, друго не променяй по схемата.
Успех! :partyman:
Lutchezar - майстор
Виж как се изменя напрежението на ADJ.
DMN - майстор
Транзисторът същия като на схемата ли си сложил? Понеже гледам, че този е Darlington.
Съжалявам, цяла седмица бях командировка, и нямах възможност да пиша.
Реших проблема, като сложих r3 260 ома вместо 120.То си имало калкулатор за тази интеграла, но кой да види :axe:
Благодаря на всички за отзивите.
Последна промяна от Reboldi на съб авг 10, 2019 3:18 pm, променено общо 1 път.
Но се чудя, при евентуално късо, транзистора заминава, има ли начин да се направи някаква защита, lm317 си има.
Примерно с транзистор който да запушва гейта, доста съм бос в електрониката, и се надявам на помощ.

Тема "Проблем с схема на lm317" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: