Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
lakosste - специалист
Здравейте.Остана ми едно свободно по решение и искам да си направя кухня с професионални уреди и искам да сложа подходящ чадър и мотор ,който е отвън.Мисля за чадър 2 метра който да е над скара и печка с 5 газови котлона.Какъе мотор да избера е въпроса.Помещението е 3х3х3 или около 30 куб.м.Има и съседно помещение което е свързано с отвор за врата без да има такава.Притеснението ми е за задимяване когато ползвам скарата да не се задимява.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добре е и да вкарваш въздух.
Заради шума ли, външен вентилатор?
Не ти е голямо помещението
lakosste - специалист
ср авг 07, 2019 5:00 amn_a написа:
Добре е и да вкарваш въздух.
Заради шума ли, външен вентилатор?
Не ти е голямо помещението
Хем заради шума а и самия мотор си е и по-обемист.Наистина не е голямо но искам като включа скара да не се задимява.Сега ползвам един стар аспиратор ,който е с два мотора и съм му направил обшивка от поцинкована ламарина .Ако ползвам само печката ,няма проблем ,но ако включа скарата вътре става лисичарник.Затова искам да си сложа професионален чадър два метра.Мисля че има и мотори с регулатори и ако ползвам само котлони да може да се намалят оборотите за да не дърпа излишни.Относно вкарването на пресен въздух е ясно е ми е ясно какъв е оптималния вариант за мотор

Тема "Съвет за аспирация и мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: