Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Билян - специалист
Не мисля че ще има проблем с маслото не му трябва око. Кажете марка читав ресивър 6 литра да я почвам от някъде.
a_stoev - майстор
чет окт 24, 2019 4:01 pmБилян написа:
Намерих си донор за термопомпа въздух вода. Не знам как да управлявам помпата като не искам да е с управлението на климатика а и нямам вътрешно тяло.
1 iChill на dixel IC100C, виж кой беше за 1 и кой за два компресора, http://masterfrigo.com/wp-content/uploa ... 1cx_en.pdf
2 https://www.carel.com/product/mc2-se
Карела ми е по гаден заради по-малкото бутони /4/, ама и дикселите имат вариант с 4
Билян - специалист
И аз се бях ориентирал към диксела. Да питам само за дефрост как е по добре по температура или по налягане да се прави. Оригиналната дроселираща система дали е добре като няма да се ползва под 0гр.
a_stoev - майстор
И с капилярка става. Пусни го така, пък после може да го смениш с ТРВ.
Сега не ми се чете, какви опции дава диксела за дефрост за начало и край?
Ето една собственоръчно направена ТП

Прикачен файл

IMG_20191015_175930.jpg Вода-Вода
шоп - майстор
Браво, сподели как се държи? Колко е температурата на изпарение на колко градуса кондензация я караш?
Гледам и име си и дал: ГеоТерМи GTM-18
Билян - специалист
С този компресор как работи. Имах много проблеми с такъв снимал сам го разрязан по напред. Какъв е точния модел на компресора.
Ами за сега добре се държи, на 47, 48 градуса е кондензацията, иначе като изпарение стига до 8-9 .
Е трябва си и име :)
Иначе компресорът е трифазен на 407c, като мощността тук там я дават различна от 15.4 до 17,8 kW , китайска работа :)
Прикачен файл:
IMG_20191011_205303.jpg Daikin JT170GBBY1L
Топлообменниците са SWEP.

Прикачен файл

IMG_20191010_192932_1.jpg
Билян - специалист
Същия е дано работи. Дайкин не знаят че го произвеждат аз имам три такива които не работят. Дано твоя се отцели. Какъв контролер ползваш и от къде.
Да, за съжаление знам, че е бясно китайче :) , но поради бюджетни съображения е този, по-натам може да го подменя.
Иначе контролерът е БГ на Intiel ,мислех си да е с IC121CX , но реших да експериментирам , то по-принцип целия проект е експеримент, та така.

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: