• 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
valbg1 - напреднал
Някой не е ли открил начин за жично свързване (с някакъв сериен интерфейс) към контролер NHC-H52M-2 вместо през безжичния модул NRM-W3?
filmatoplo - майстор
:wink: Имам нова задачка закачка ,една горелка се прецака нещо ,от тия роторните на Ерато -малкия вътрешен шнек не работи когато превключи на по голяма степен от 1 .Едни болчета са се развили които държат мотора на шнека ,явно са давало зор и накрая нещо в електрониката се поврежда .Мъчих какво ли не -всички предпазители са здрави ,пробвах да захраня шнека от други портове -не става :wink: Решението -утре по еконт ми идва управлението Натурела ,и горелката пак ще живне че топли в момента на 1 хотел бгв.Ако не знаете тези горелки въртят горивната си тръба наречена тубус ,та чрез това управление ще е предизвикателство да го направя -и да ви питам пак ще закъснеете въобще да ми дадете идея къде да го свържа моторчето на тубуса така че да работи по определен цикъл. :wink:
Естествено, че на самопочистването.
Ма не се ебавай, щото знаем, че знаеш!
filmatoplo - майстор
На клема FC фан кленинг -почистващ вентилатор :wink: има си настройки в -междинно почистване .Оригинално горелката движи тубуса през период 2-5 минути за по 5-10 секунди точно не съм засичал .С натурелата ще я накарам да ме слуша повече ,и човека да седи спокоен.
filmatoplo - майстор
Стана горелката ,чак човека не може да я познае ,изуми се горкия с новите функции ,не стига 3 степени ами и изчакване ,градуса цепи :supz: .Като извадих старата платка -той вече си мислеше че повече от туй горелка не става , на шега му казах ти записа ли кой кабел за къде беше и му гледам реакцията -шашна се човека :lol: споко викам аз ги помня :wink: .Както винаги не мина и без бой-старата платка по къса ,и новата вече не влиза -праскай с чука една планка да е изправи че да се удължи с 4 см ,да ама ся капака не затваря -айде режи с флекса да се скъси :-D .Как се закрепя новата платка не питайте ,правят се 5 отвора за едни малки пинчета които я държат :wink: Важен е крайния резултат.
За жената съм купил нова платка Натурела, ма за мене е с дистанционно.
Не знам само на коя клема да ѝ вържа пауза и заглушаване.
Иначе 1ва, 2ра, 3та ракия, изчакване, междинно продухване....
Сички ръчни екстри.
Здравете колеги,
Имам котел с горелка BUrnit Pell ECO 35. След малко бъзикане с компютъра- обнояване и т.н:), ми излезе грешка : BB_Alrm Ext_Stop.
Прикачам и снимка.
Има ли лесен начин да изчистя грешката или да пиша директно на Натурела?
Благодаря предварително на знаещите!
Прикачен файл:
error.jpg
error.jpg (78.87 KиБ) Видяна 2020 пъти
Evgeniy - майстор
Това е аларма за термистора на обратния огън. Най вероятно си ъпгрейднал към некоректна версия за друго желязо (хардуер), което работи с части, различни от тези на твоята горелка.
Остава да намериш првилната версия. Как - ти си избери. Или сервизният представител или Натурела.
Здравейте всички. Имам един въпрос, където мога да намеря софтуера за NPBC-V3M-2 вериги 1.2 / 1.2. благодаря за помощта
M@lcik
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: