• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kvd74 - специалист
Привет на всички, проблема с резачката ми е, че не подава масло на дъската. Разглобих и почистих резервоарчето за масло, дунапренчето в дъното, дето филтрира маслото, клапанчето на капачката също. Като се опитам да духна на маркучето, то не пропуска. Също и на обратно. И понеже маркучето от резервоара влиза някъде в машината, и после излиза до стойката на която лежи дъската, дали няма някаква система, която подава маслото и не работи, или е на самотек смазването.
kvd74 - специалист
Прикачен файл:
Screenshot_20190808_094659_com.android.gallery3d.jpg
Това е резачката, Бъджет 1000вата, виждат се маркучето за което писах, където влиза някъде и после излиза за дъската.
sian - специалист
Между резервоара и дъската трябва да има маслена помпа. А помпата има капанчета, смукателно и нагнетателно. Възможно е да е повредена помпата. Някои модели имат допълнителна помпа на капачката на резервоара под формата на гумено мехче. В много случай след напомпване с мехчето проблема се решава.
sian - специалист
Като гледам снимката шайката между лагера и пластмасовото зъбно колело е ексцентрик. И в него опира стержена на м.помпа под черното капаче с трите рапиди.
kvd74 - специалист
@said , благодаря за отговора. Прочистих маркучетата с една тел, пръснах ВД40 и тръгна маслото. Смених го с по-тънко, защото ми се видя гъсто- в маркучето не мърдаше, все едно е мед. Не го знам какво е, може и от стоенето да е спекло нещо. Всъщност колко гъсто трябва да е маслото, специално ли е? Имам някакви 100гр. заедно с машината бяха, но не съм ги ползвал до сега.
И да, навярно е с помпа маслоподаването, но това което ти се вижда като ексцентрик е пружината на спирачката на веригата, и щифта който сработва с нея, когато пуснеш "газта".
пон авг 19, 2019 2:54 pmkvd74 написа:
Всъщност колко гъсто трябва да е маслото, специално ли е? Имам някакви 100гр. заедно с машината бяха, но не съм ги ползвал до сега.
Има "специални" масла за тая цел. С някакви добавки са, за да лепнат по метала (веригата).
Можеш да ползваш евтино М10Д, или останало ти при смяна маслото на автомобила. Примерно ако ти се намира някакво 15W40...
Щом си с ел. резачка, за зимата няма да препоръчвам вискозитет.
Най добре, купувай си от спец. магазини за градинска и горска техника спец. масло.
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
Най добре, купувай си от спец. магазини за градинска и горска техника спец. масло.
[/quote]
Mного хубав съвет. В такива магазини продават разни био/еко масла. Тези био еко гадости като засъхнат спичат яко и се блокира веригата в шината . Само киснене в бензин, нафта или силен разтворител оправя проблема с раздвижването.
Да си слага М10
ср сеп 18, 2019 1:22 pmkr1100 написа:
Kure, имам две скъпи маркови машини. Едната е палена последно преди месец и половина и седи непочистена. Другата я палих последно края на април.
Маслата са от препоръките ми.
Тестче да направим нещо, свидетели, извинение в темата?
Andri01 - майстор
"... свидетели..."!? Ето съм ! Надник-кило и канче гроздова с мезе! :? :-D
ср сеп 18, 2019 10:08 pmAndri01 написа:
"... свидетели..."!? Ето съм ! Надник-кило и канче гроздова с мезе! :? :-D
Продадено- Андрънн-дръннн-дръннннннн.
Само да има, то пък се има, - Нарижи (дърва), налей (вода)!.
  • 1
  • 2

Тема "Ел.резачка с проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: