• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
radiocontrol - специалист
Здравейте колеги ,след няколко годишно косене със самоходна бензинова косачка ,взех да се замислям за закупуване на такава която си е чисто (ходи си сама без мен )самоходна демек робот ;).Тревата ми е около 600кв.м .Ако някой използва такава моля да сподели впечатленията си .Защото при продавачите разбирасе чувам само предимствата . :partyman:
miroki - майстор
Гледах миналата седмица една в действие. Хареса ми и косачката и тревата. Но нямам идея какъв модел е била. Обръщаше на около 3-5 см от препятствие. И аз ще следя темата.
Тестове и на различни модели.


Хормоне, ти па какви впечатления имаш относно разчепкването на райграса?
radiocontrol - специалист
ср авг 07, 2019 8:24 pmXOPMOH написа:
Тестове и на различни модели.


Благодаря колега ,ревютата и аз съм ги гледал . Искам лични впечатления от някой който притежава вече такава.Най-вече ме интересуват недостатъците на тези машинки . :partyman:
VLADO66 - майстор
Без да съм собственик, преди време се замислях за подобно нещо и поразучих това онова. Хубаво е да има GPS и възможност в програмата да има запаметени няколко площи, които коси.
torbalan - Дървен философ
У дома имаме прахосмукачка роботче. Екстра е!

И на мен ми се иска косачка роботче, но ме спира цената за сега...
hidrazin - майстор
Всичките роботи са ... таш...аци.
Но си требе акъл и време за проумяване.
А някои хора никога не успяват ... да проумеят де.
Те са от "есенцията" на прокълнатата ни нация... :-D
:partyman:
turbocharged - специалист
Отдавна ги гледам тези роботи за косене, но ми се струва че още не си струват. И като пари и като функция. Много големи пари им търсят. От 1500 лв. за китайчета без име до 6-8 бона за маркови. За тия пари спокойно можеш да си наемеш градинар за години напред и със сигурност ще свърши в пъти повече работа от пласмасовата коруба с слаб мотор, съмнителна логика и три ножчета за бръснене. Ако имаш малка градинка с идеална тънка и мека трева без никакви неравности може и да свърши някаква работа робота. Обаче ще задръства корените защото не събира тревата. 2-3 пъти в годината ще трябва да аерираш тревата защото ще се задуши от тъй наречения мулч. :axe:
radiocontrol - специалист
пет авг 09, 2019 8:15 amturbocharged написа:
Отдавна ги гледам тези роботи за косене, но ми се струва че още не си струват. И като пари и като функция. Много големи пари им търсят. От 1500 лв. за китайчета без име до 6-8 бона за маркови. За тия пари спокойно можеш да си наемеш градинар за години напред и със сигурност ще свърши в пъти повече работа от пласмасовата коруба с слаб мотор, съмнителна логика и три ножчета за бръснене. Ако имаш малка градинка с идеална тънка и мека трева без никакви неравности може и да свърши някаква работа робота. Обаче ще задръства корените защото не събира тревата. 2-3 пъти в годината ще трябва да аерираш тревата защото ще се задуши от тъй наречения мулч. :axe:
Колега аз тревата така иначе я аерирам два пъти в годината .Но площа е малко над 600 кв.м и си отнема време към 2,5 часа със изхвърлянето на окосената трева през 5,6 дена .Точно затова разпитвам понеже още не съм сигурен в качествата на този тип косачки .
  • 1
  • 2

Тема "косачка робот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: