• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vlax - майстор
След като направиш профилактика на отоплителната система,направи и профилактика на охладителната система на двигателя на колата,че като текне .....
:partyman:
miroslav_cholich - специалист
Ами какво да ви кажа, нещо ме чопли, че системата може да е по-добре
sian - специалист
чет авг 08, 2019 5:42 pmmiroslav_cholich написа:
Ами какво да ви кажа, нещо ме чопли, че системата може да е по-добре
Внимавай да не я предобриш, че моята я предобрих миналата година по това време...
чет авг 08, 2019 5:47 pmsian написа:
чет авг 08, 2019 5:42 pmmiroslav_cholich написа:
Ами какво да ви кажа, нещо ме чопли, че системата може да е по-добре
Внимавай да не я предобриш, че моята я предобрих миналата година по това време...
Е разкажи дееее!
miroslav_cholich - специалист
чет авг 08, 2019 5:47 pmsian написа:
чет авг 08, 2019 5:42 pmmiroslav_cholich написа:
Ами какво да ви кажа, нещо ме чопли, че системата може да е по-добре
Внимавай да не я предобриш, че моята я предобрих миналата година по това време...
Сподели, да не правя и аз същите подобрения..
andy_forresite - майстор
Не разбрах какво породи този устрем за преработване на отоплението? Щом става топло навсякъде, не тече и бойлера и котела не изстиват лесно, няма защо да го мислиш. Нищо не прави :)

Аз още се чудя по кой път да тръгна и си признавам че ме мързи. А имам какво да отстранявам - слаба циркулация в 1-2 радиатора, която се появи във времето.
Когато си правих стаята свалих един алуминиев радиатор от 20 ребра Н500. Първо се гъзурчих да го източа хубаво докато беше на мястото си, обаче в момента в който го оставих на земята на подпрян на срещуположната стена, от него изтече черна гняс. Изнесох го навън и с маркуча го промих. Не излязоха парчета, а само мазна чернилка и то не в голямо количество. Но като видях какво потече по пода реших да го промия. Като приключих му смених и дюбелите с по-дебели и по-дълги, закачих го и палнАх да тествам за теч. Стори ми се че загря по-добре отпреди и то не за сметка на друг радиатор. Може и да си внушавам :? След 2 месеца ще разбера.
Притеснява ме панелния 500/2200. Той обаче не тежи 20-ина килограма, а 57 кг празен. Когато го оставих сам в с котела при спрян трипътен (игнориран, чрез термоглавата на смесителния) и III скорост на помпата, той се загря само малко повече в сравнение с всички консуматори :? Преди не беше така. В края на сезона почнА да не топли и тоя алуминиевия. Спирам циркулацията през бойлера, започва да се чува лек шум в радиатора от протичащата вода, но той пак не дава всичко... Сега ще видя какво съм изчистил. Та ето, аз имам някакви проблеми, ама твоите какви са по-точно? Мани ги тия колектори. Става и без тях. С тях е по-сигурна доставката на гореща вода по всички трасета, като това се постига с помпа рециркулация (малък кръг с 3-пътен антикондензен вент) и още една помпа да бута в топлия колектор. Доколкото разбрах ти такива проблеми нямаш.
Хахааа, Анди, проверяваш дали някой не те е апострофирал? Споко.
Прочети ми първото мнение, в темата и си опраен накратко.
Що не пуснеш своя тема, за собствените си проблеми, които те мързи да решиш? Няколко пъти съм предлагал решения, ама не помня къде, по темите.
Тоя човек, щом толкова време е нямал проблеми, по добре да не ги предизвиква. Може и по добре да стане, но да викне специалист! Прочел е какво "ново" се туря на отоплението, но има риск, ако го прави сам, нещо да се огьопи. Знаеш ли ко е туй?
andy_forresite - майстор
Предполагам нещо като освини :lol: (да стане зле).
По-скоро опитвам да разбера от кое е недоволен.
А, ако имаше жокер за моето счупено отопление, щях да се нахъсам. Сега ме е напекло и верно ме мързи.
пет авг 09, 2019 5:23 pmandy_forresite написа:
По-скоро опитвам да разбера от кое е недоволен.
Не знае. Предполага, че може да е в пъти по добре.
Ти си сложи секретни кранчета, ма като та отмързи де! Сега е едно топличкооо и готинкооо.
Миро, щом трянайси години не си са оплакал, дето някъде не е топло, значи нямаш нужда от допълнителен баланс- демек Секретни вентили. Антикондензен трипътен, ако ти трябваше, да беше са оплакал досега от локви под котела.
Ако искаш, на мястото на "обезвъздушителят" на тавана, сложи един автоматичен обезвъздушител, а долу, между помпата и котела, монтирай един затворен РС. Ако знаеш литрите вода, в парното, ще сметна литрите му. Стандартното е 10% от обема на системата, но на мен не ми харесва.
Кран, трипътен, филтър, помпа, кран, РС, котел. Надявам се, на изхода на котела, имаш предпазна група.
Най добре намери същият човек, който ти е правил парното, преди 13 години! Знаел е какво и как да го направи, няма да сгреши и сега.

Миро, не съм майстор, да знаеш.
miroslav_cholich - специалист
пет авг 09, 2019 7:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет авг 09, 2019 5:23 pmandy_forresite написа:
По-скоро опитвам да разбера от кое е недоволен.
Не знае. Предполага, че може да е в пъти по добре.
Ти си сложи секретни кранчета, ма като та отмързи де! Сега е едно топличкооо и готинкооо.
Миро, щом трянайси години не си са оплакал, дето някъде не е топло, значи нямаш нужда от допълнителен баланс- демек Секретни вентили. Антикондензен трипътен, ако ти трябваше, да беше са оплакал досега от локви под котела.
Ако искаш, на мястото на "обезвъздушителят" на тавана, сложи един автоматичен обезвъздушител, а долу, между помпата и котела, монтирай един затворен РС. Ако знаеш литрите вода, в парното, ще сметна литрите му. Стандартното е 10% от обема на системата, но на мен не ми харесва.
Кран, трипътен, филтър, помпа, кран, РС, котел. Надявам се, на изхода на котела, имаш предпазна група.
Най добре намери същият човек, който ти е правил парното, преди 13 години! Знаел е какво и как да го направи, няма да сгреши и сега.

Миро, не съм майстор, да знаеш.
Много ти благодаря.
Предпазна група нямам след котела.
На първо време, ще сложа трипътен вентил, филтър, както и кранове преди и след да мога да чистя филтъра, ще изчакам още мнения за разширителни съд тъй като още се колебая. Няма как да намеря човекът к, който го е монтирал.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Профилактика на отоплителната система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: