Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Да раздвижа малко темата с поредната масичка .

Прикачен файл

IMG-fab2ee5da1b68993d5e0dfe36590962f-V-2448x1377.jpg

Прикачен файл

IMG-ee2a37e75775af3fc02eb1c0d36eb7b9-V-2448x1377.jpg
bulhomes2 - майстор
Папионките що не ги правиш до долу? Не съм правил, но не е ли по-лесно със зеге да оформиш отвора им? Готини са ти нещата, но на втората снимка се вижда, че плота не е изравнен. Поне го шлайфай да не личи толкова!
mavryt4o - майстор
пет авг 23, 2019 9:48 ambulhomes2 написа:
Папионките що не ги правиш до долу? Не съм правил, но не е ли по-лесно със зеге да оформиш отвора им? Готини са ти нещата, но на втората снимка се вижда, че плота не е изравнен. Поне го шлайфай да не личи толкова!
Е па толкова умеем...
kendal - специалист
За 2500 лв толкова :lol: .
skobastudio - напреднал
Красива и уникална маса. Може ли снимка в разглобено състояние :)
mavryt4o - майстор
нед авг 25, 2019 9:12 amskobastudio написа:
Красива и уникална маса. Може ли снимка в разглобено състояние :)
Не мога да я разглобя сам :) Иначе крепежите са дървени 4 клина за плота и два щифта за спънката.Проучи мебелите на Джордж Накашима и ще ти се изясни.

Прикачен файл

Сглобка накашима -1024x1365.jpg
skobastudio - напреднал
Мерси за отговора и препратката към Накашима, ще се гледа/чете :)



Да се включа с последното ми творение.
Малко бързах за да завърша преди да тръгнем на почивка а и целият проект беше един експеримент.

Изображение

Преносима тонколонка която поддържа пускане на музика от локална SD карта, няколко избрани интернет радиа или от друго устройство през AirPlay протокола на Епъл.
На снимката с powerbank от 3000mAh с която кара около 7-8 часа.

Още:
Изображение
Изображение

Ако на някого му е интересна недърводелската част, ползвам Omega Onion2 с няколко инсталирани пакета, една малка уеб страничка която управлява чрез извикване на системни команди музиката и звука (amixer, mpg123).

Сложил съм му евтина китайска USB звукова карта, както и евтини малки китайски високоговорители.
Изображение

Звукът е достатъчен в малка стая (в моята работилница), и на плажа ако е до теб. Ако вълните са по-шумни и тонколонката е по-далеч не се чува достатъчно силно.
За качество няма да говоря, не е била това целта (всъщност съм приятно изненадан, имайки предвид компонентите).
bimbaeco - майстор
Трябват ти маткап и остри свредла.
skobastudio - напреднал
Така е.

Реално, имам маткап, но свредлото което е с този размер го е острил някой от външната страна и маркиращата част/ухо/водача е с една идея по малък диаметър от следващата част на свредлото и се получава това.
Купувал съм го преди да знам как точно реже и дълбае свредлото и не съм хванал тази тънкост на снимките.
Lesson learned

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: