Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:? Днес сменях една запалка от Японските ,странно защо -тръбичката на запалката отпред стопена като с електрожен :? стопилката явно е опряла по самата запалка и е дала на късо .2 години работи без проблеми горелката -периодично съм я следял .Единствено човека е сменил пелетите -без да се правят настройки за това ,днес след смяната на запалката коригирах -от 8,5 секунди подаване на трета степен със старите пелети се смъкна на 6,5 с новите :wink: Остава :? чуденката кое може да породи стапяне на неръждаемата тръбичка на запалката .
пон авг 12, 2019 10:54 pmfilmatoplo написа:
коригирах -от 8,5 секунди подаване на трета степен със старите пелети се смъкна на 6,5 с новите :wink:
Да беше изчистил шнека и бункера.
Не че не може да има такава разлика между пелетите де.
brassSob - специалист
пон авг 12, 2019 10:54 pmfilmatoplo написа:
:? Днес сменях една запалка от Японските ,странно защо -тръбичката на запалката отпред стопена като с електрожен :? стопилката явно е опряла по самата запалка и е дала на късо .2 години работи без проблеми горелката -периодично съм я следял .Единствено човека е сменил пелетите -без да се правят настройки за това ,днес след смяната на запалката коригирах -от 8,5 секунди подаване на трета степен със старите пелети се смъкна на 6,5 с новите :wink: Остава :? чуденката кое може да породи стапяне на неръждаемата тръбичка на запалката .
Реално работната част е на няколко милиметра по- назад от предния край. Теоретично не би трябвало да е от това. И на мен ми се случи това което на теб...на хора които ги използват целогодишно заради бойлерите.
пон авг 12, 2019 10:54 pmfilmatoplo написа:
:? Днес сменях една запалка от Японските ,странно защо -тръбичката на запалката отпред стопена като с електрожен :? стопилката явно е опряла по самата запалка и е дала на късо ... Остава :? чуденката кое може да породи стапяне на неръждаемата тръбичка на запалката .
Натрупване на прах или нагар, поява на конденз и при подаване на напрежение- късо.
Моята също изгоря миналата есен, като правих профилактика и пробно запалване. Котелното ми мазе е влажно. Това ми напомня тая година първо да извадя запалката и да я подсуша, преди да натисна кнопката.
filmatoplo - майстор
:? Чакай чакай -това мазе при един дъжд се е наводнявало ,имаше отбелязано по стените до къде е било нивото около 10-12 см ,за щастие не е стигнало горелката ,но явно си е от значение.Бали маааму той дъжда беше преди месец ,обаче човека каза че горелката е палила от въгленчетата които остават в камерата защото топли и в момента бгв , и само сега не знам защо я бил спрял да я почисти основно и понеже е без жар тя не пали .Явно запалката е дала фира около наводнението но он не заметил :wink: .
вт авг 13, 2019 9:50 amfilmatoplo написа:
:? но он не заметил :wink: .
Е, вече е заметнал, нали си го отметнал?!
filmatoplo - майстор
Със 180 км в ч заметна.
Rumen89 - специалист
Колеги в какво се състой профилактика на горелката?
чет сеп 05, 2019 3:37 pmRumen89 написа:
Колеги в какво се състой профилактика на горелката?
Ти ако си колега, аз съм космонафт, ама.....къкту и да е.
Честит празник, първо!
За тебе съкратената версия.
-изключи захранването на горелката.
-демонтирай мЪркуча на големия шнек.
-демонтирай капака, като развиеш четирите винта долу и в страни.
-почисти от прах, като издухаш (дано имаш компресор) приемната тръба към малкият шнек, а също и оптодвойката.
-почисти електронната платка (по същият начин).
- почисти горивната глава на горелката от нагар, като не забравяй да почистиш и от пепел през предният капак на главата (дано знаеш кой болт се развива, че да не скъсаш нещо!!!)
-не забравяй да затвориш капачето!

Това би трябвало да е достатъчно, защото сигурен съм, че не искаш пълната версия.
Успех и и да ти е топъл сезонът!
Kondor1 - специалист
пет сеп 06, 2019 12:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет сеп 05, 2019 3:37 pmRumen89 написа:
Колеги в какво се състой профилактика на горелката?
Ти ако си колега, аз съм космонафт, ама.....къкту и да е.
Що бе, момчето може да е студент или скоро завършил с натрупани навици.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: