• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт авг 13, 2019 8:00 amAhmakov написа:
Я се обоснови. Как реши, че става без да си видял ОИ и без да си построил една такава диаграмка?
Кой да се обоснове, че вече се обърках?
Ако го цитираш или назовеш, няма да има проблем.
шоп - майстор
вт авг 13, 2019 8:16 amLazarGanev написа:
Кое голямо предимство на отворената система искаме да ползваме, че да борим 100 нейни недостатъка с 1000 компромиса?
Няма идеална система. Всичко е компромис. И едната и другата си имат + и -

За мен е не логично и не практично да имаш една работеща отворена система система и да я преработваш в затворена.
Наливаш едни 100-200 лв за съд, фитинги, предпазен клапан и после въпроси от типа: помощ спукана мембрана, игличка заяла, пробит РС, компресори, помпи...

Най-голямото предимство на отворената система е, че е безпроблемна. Правиш и забравяш.
Добре бе пичаги, ай замислети са, дали ни можи да са напрай хибридна, в случая на "топикстартера" както му вика Шопа, отоплителна система? По скоро си оди към затворена, но с предимствата и на отворената ОС. Демек, само плюсовете от двете, като сега са сещам за един минус само- добавената цена.
Само развивам 50 литровия "обезвъздушител„ и навивам един затворен РС, като му изпускам мембраната до 50 милибара.
Така нито ще има въздух в системата, нито ще се притеснявам дали ще се спука мембраната, пък и ще имам малко преимущество пред отворената, щото като стопли водата, се таки ще навлезе известно количество в съдинката и ще повиши налягането. Няма кошмарни сънища от кавитации, .....и ни моа са с...., аха, засмукване на въздух. Няма обслужване също, а щом досега отворения РС не е замръзвал, значи и този няма, но клапан по налягане при всички случаи си е задължителен.
Ае, чакам критики!
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе изобщо не ми се участва в такива елементарни спорове - отворен или затворен РС е по-добре, плюсове и минуси. Дори и на най-големият лаик, ако се огледа или прочете малко, ще му стане ясно, че отворения РС принадлежи на миналия век, сега никой не прави отворени системи. Причината е в минусите. Плюса е само един - при една съществуваща стара термосифонна система парите за този РС са дадени още през миналия век и той вече е даденост. Тези пари са били много повече от цената на един затворен съд, но са дадени отдавна и са забравени - това е единствения плюс!
Ahmakov - специалист
вт авг 13, 2019 8:31 amТрифон П.Трифонов написа:
Кой да се обоснове, че вече се обърках?
Ако го цитираш или назовеш, няма да има проблем.
Ами всеки, който твърди, че ще работи без проблем.

Явно, никой не разбира какво показва картинката, камо ли да я изчисли и да я начертае. Особено за непозната инсталация.
Напълно е възможно, системата да работи при подналягане, при което ще си дърпа въздух, ама не от разширителя.
вт авг 13, 2019 8:47 pmAhmakov написа:
вт авг 13, 2019 8:31 amТрифон П.Трифонов написа:
Кой да се обоснове, че вече се обърках?
Ако го цитираш или назовеш, няма да има проблем.
Ами всеки, който твърди, че ще работи без проблем.

Явно, никой не разбира какво показва картинката, камо ли да я изчисли и да я начертае. Особено за непозната инсталация.
Напълно е възможно, системата да работи при подналягане, при което ще си дърпа въздух, ама не от разширителя.
Нещо си се объркал. Тая картинка я знам от шести клас.
Освен това се обосновах, като посочих данни на Грундфос, също и обстоятелства.
Точно тоя проблем, мен не ме занимава. Твърдя, че ще работи без проблем, инсталацията, дето е работила 13 години с отворен РС. За друго не мога нищо да кажа.
Бе Ахмаков, тука четат и пишат хора дето тва са учили и с тва си вадят хляба.
Не е нормално да кажеш- "Явно, никой не разбира какво показва картинката".
Ahmakov - специалист
вт авг 13, 2019 9:01 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нещо си се объркал. Тая картинка я знам от шести клас.
Освен това се обосновах, като посочих данни на Грундфос, също и обстоятелства.
Точно тоя проблем, мен не ме занимава. Твърдя, че ще работи без проблем, инсталацията, дето е работила 13 години с отворен РС. За друго не мога нищо да кажа.
Бе Ахмаков, тука четат и пишат хора дето тва са учили и с тва си вадят хляба.
Не е нормално да кажеш- "Явно, никой не разбира какво показва картинката".
И колко са му хидравличните загуби с и без подовото? И как разбра къде е вързана помпата?

Да ти кажа честно, виждал съм постове само на един дето е наясно как се смятат. Та смело мога да кажа, че вещите са не повече от пръстите на едната ръка, ама даващите съвети не сте от тях.
Последна промяна от Ahmakov на вт авг 13, 2019 9:14 pm, променено общо 1 път.
вт авг 13, 2019 9:05 pmAhmakov написа:
вт авг 13, 2019 9:01 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нещо си се объркал. Тая картинка я знам от шести клас.
Освен това се обосновах, като посочих данни на Грундфос, също и обстоятелства.
Точно тоя проблем, мен не ме занимава. Твърдя, че ще работи без проблем, инсталацията, дето е работила 13 години с отворен РС. За друго не мога нищо да кажа.
И колко са му хидравличните загуби с и без подовото? И как разбра къде е вързана помпата?
Където и да е вързана, 13 години няма проблем.
Ако си затвори системката, ептен.
Излишно са напъваш.
Споменаваш подово, това май е за оня дето са принади.
Затворена, за по сигурно, но и на отворена би могло.. Просто трябва да се сметне.
Ahmakov - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Излишно са напъваш.
Споменаваш подово, това май е за оня дето са принади.
Затворена, за по сигурно, но и на отворена би могло.. Просто трябва да се сметне.
Нали и аз това казвам. Първо трябва да се сметне и след това ще работи.
вт авг 13, 2019 9:25 pmAhmakov написа:
Нали и аз това казвам. Първо трябва да се сметне и след това ще работи.
Омешаха са нещата нещо, ма не ми се връща назад.
Както и да е. Ако съм сгрешил със съвет, да ма прощава, който и да е!

Охооо, визираш питането на Фитилчето.
Там е сложно, но и него мога да направя, нищо че съм от "съветниците".
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Профилактика на отоплителната система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: