Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,искам да премахна двете тръби до сметеля.Но не съм сигурен какви са,предполагам че са за тец но в блока нямаме.

Прикачен файл

Inkedтръби_LI.jpg

Прикачен файл

тръби.jpg
тръби.jpg (45.04 KиБ) Видяна 1675 пъти
VLADO66 - майстор
Не можеш да ги махнеш, защото това е вертикален щранг на топлата вода и циркулацията и се води обща част като комините.
нед юли 21, 2019 10:56 amVLADO66 написа:
Не можеш да ги махнеш, защото това е вертикален щранг на топлата вода и циркулацията и се води обща част като комините.
Блока никога не е имал тец .Интересува ме дали са точно тези за топлата вода .
VLADO66 - майстор
Тези са да.Другата трябва да е по-студена и да има конденз по нея.
kozl - майстор
Е то ситурно и печки с твърдо гориво няма, но това не означава, че комините могат да се премахват.
Направете събрание на ЕС и приемете решение за премахване на тръбите ако са за топла вода и не се ползват. Ала като гледам най дясната тръба личи да е в напреднал стадий на корозия и вероятно е за студената вода, та може би трябва да се помисли и за по-обстоен ремонт за подмяна на вертикалния щранг.
shotik - майстор
В наши вход сме ги махнали и остана само тази за студената вода, но и т беше подменена с ПВЦ тръба .
kozl - майстор
Е що с PVC, а не с полипропилен :?
shotik - майстор
нед юли 21, 2019 10:41 pmkozl написа:
Е що с PVC, а не с полипропилен :?

Грешка , полипропилен, ама когато писах това ми дойде на ум .
jabata - специалист
нед юли 21, 2019 11:27 amTopcho написа:
Блока никога не е имал тец .Интересува ме дали са точно тези за топлата вода .
Е като никога не е имал ТЕЦ, не означава че можеш спокойно да ги махнеш. Има ли ги в проекта тръбите? Ако да, нямаш право да ги пипаш. Водят се обща част. Ти ще ги махнеш, утре ще продадеш апартамента, другиден ще се организира етажната собственост да прокара ТЕЦ, и седи гледай веселба.
Същото е и с комините. Това че блока е на ТЕЦ, и никой няма печка на твърдо гориво, не означава че трябва да се махне комина.
Ако тръбите са кородирали, се прави събрание и се сменят, но никой не си ги маха, щото му пречат. Ако пък всички обитатели в блока решат че им пречат, може да се съберете, да направите събрание да внесете изменение в плана, и да ги махнете. Утре ако някой реши да прави промяна ще я прави на базата на плановете, а не на състоянието какво е правил Бай Пешо в неговата си част.
Svetoslavoff1 - майстор
По принцип можеш да ги махнеш, с решение на ЕтСобств. по въпроса. След толкова години без вода какво ли ще е вътре...?
Но имай едно на ум, че може да се появи теч по вертикала, ако апарт инсталации са свързани към тръбите и има връщане на вода от някой бойлер.

Тема "Премахване тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: