Ел. инструментите. Консумативи.
miliad - майстор
Я ми обяснете какво разбирате под ударен винтоверт: импакт или винтоверт с допълнителна функция удар.
wanderer - специалист
второто - винтоверт с функция удар.
nikolson - майстор
При ударния винтоверт става дума за импулсно усилване на завиващият момент. Ударното пробиване е "удар по посока на пробиването". Едното е пробиване с удар, а другото осев (аксиален) удар.
miliad - майстор
ср авг 14, 2019 1:22 pmnikolson написа:
При ударния винтоверт става дума за импулсно усилване на завиващият момент. Ударното пробиване е "удар по посока на пробиването". Едното е пробиване с удар, а другото осев (аксиален) удар.
Хубаво.
Въпроса е как да ги различим в разговорната реч. Щото по нагоре явно се търсят свредла с шестостенна опашка за употреба с импакт
radius - майстор
Разбира се, че питам за импакт, не за ударен тип бормашина.
Еди, на тия от твоя линк скъпите има един задраскан чук, дали е да се дупчи без удар или че не става за импакт? Но както и да е, скъпи са. Николсън, тия перестите много големи. Абе явно няма щастие.
Днес пробвах винт 5х80 с импакта и взе че се скъса към края ( но не беше влязъл докрай). Завивах в сух чам без пилотен отвор. Дозавих останалите със Скилчето, като дупнах с 3мм за всеки случай да не сцепя материала.
EDI - майстор
Да, задраскан е, дават без удар, не знам какво точно имат предвид, вероятно да се пробива без удар с винтоверт.За дърво вероятно да има значение, дали има удар или не.С импакт всякак си е по-тегава работа пробиването, макар да съм виждалда го правят.
radius - майстор
А дали не мога да сложа някакво патронниче на 1/4 и да си монтирам обикновени свредла. Идеята ми е, че ако удари импакта, вероятно ще приплъзне свредлото в патронника и един вид ще се омекоти удара.
EDI - майстор
Може, защо да не може.Има на пазара такива патронници, но те са за малки Ф, май до 6 мм бяха, ако не се лъжа.
ZEDYCUS - майстор
Можеш, ползвам едно фабрично до 10 мм свредло. Ползвал съм го само за талашит, в дърво си завивам директно с винта
radius - майстор
На мен точно за малки размери би ми трябвало, не вместо бормашина. Да си фрезенковам някой отвор, да направя някоя дупчица 3-4мм, ей такива.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: