Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
milen56 - специалист
Здравейте. Налага се да вадя помпата от сондажа защото изгоря мотора.. Днес се мъчихме и дурпахме трима души, но няма резултат. Сондажа е дълбок 100м, помпата я пуснах на 93м. Вързана е с тези алпиниските въжета дебело е 12мм. Тръбата е черна със синята черта 1". Помпата не е вадена от три години. Водния стълб е 75м. Помпата тежи към 20кг., кабела може и малко повече 4х4кв. Сега я опънахме на бордюри, за да е под напрежение и дано леко отпусне. Имам съмнение, че е в тиня и затова не тръгва нагоре. Утре ще сглобя скеле и ще я вържа с лебедка и леко зъб по зъб ще я натягам, че с рязка сила може да се скуса нещо.
Имате ли опит с такова нещо, ако дадете съвет ще съм благодарен.
LazarGanev - "Велик майстор"
Пробвай с еърлифт
milen56 - специалист
Дайте идея за маркучи и компресор за този еърлифт. Аз разполагам с малък компресор 24л., но това е нищо за тази дълбочина.
torbalan - Дървен философ
Трябва ти як компресор.

Тук в Козлодуй продухвахме един сондаж. Компресора беше нает от строителна фирма. Дойде си с маркучите, но чак 100 метра нямаха.

В случая резервоара няма никакво значение. Трябва голямо налягане и голям дебит.
milen56 - специалист
Излезе. След двудневна работа на компресорчето, което поизвади малко пясък и глина, помпата излезе с яко теглене.

Тема "Вдене на помпа от сондаж, как ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: